רואה חשבון ועוד - דיווח מקוון


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

דיווח מקוון


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

החל מ-1 בינואר 2010 הדיווח לרשויות המסים בארץ יעשה באמצעות האינטרנט על ידי שימוש במסמכים חתומים בחתימה אלקטרונית.

שיטה זו תחליף בהדרגה את שיטת החשבוניות הידניות, שהייתה נהוגה במשך שנים ארוכות.

השיטה המקוונת החדשה היא חלק בלתי נפרד מהתיקון לחוק המע"מ שהתקבל בכנסת במסגרת חוק ההסדרים ואחת ממטרותיו היא, בין השאר, למנוע שימוש לא חוקי בחשבוניות פיקטיביות, הגורם להפסדים גדולים (המגיעים למיליארדי ש"ח בשנה) לקופה הציבורית. 
 
לאחר כניסת התיקון לתוקף יצטרכו בעלי עסקים לדווח על עסקאותיהם באמצעות המערכת המקוונת ברשת האינטרנט אחת לחודש בנוסף לדיווח התקופתי ובמקביל לתשלומים השוטפים למס ערך מוסף.

השימוש באמצעי החתימה האלקטרונית המאושרת יבטיח כי הדיווח הוא אמין. בנוסף לכך, במהלך הזמן יוקם ברשות המסים מאגר מידע שיתבסס על דיווחי העוסקים ועל המחזורים הכספיים של עסקיהם.

השימוש במאגר יאפשר להצליב בין הנתונים שיתקבלו מהספקים ובין הנתונים שיתקבלו מהלקוחות ובכך למנוע דיווח כוזב.

קיראו בנושא: גילוי מרצון של עבירות מס

מערכת מקוונת - כניסה מדורגת לשימוש

בשלב הראשון שייחל, כאמור, בחודש ינואר 2010, יחויבו להגיש דו"ח מקוון כ-27 אלף עסקים שונים שמחזור עסקיהם בשנת 2009 יסתכם במעל ארבעה מיליון שקל לשנה ולאחר שקיבלו הודעה על כך בכתב.

בחודש יולי 2010 יחויבו בדיווח מקוון כ-1,000 עסקים נוספים שהיקף עסקאותיהם דומה לקודמיהם, שמחויבים היו עד כניסת השיטה החדשה לתוקף רק בדיווח שנתי, כדוגמת יהלומנים, עסקים בעיר אילת ומוסדות ללא כוונות רווח המעסיקים יותר מ-600 עובדים.

בחודש ינואר של שנת 2011 יורחב השימוש בשיטה המקוונת לכ-150,000 עוסקים נוספים שמחזור עסקאותיהם במהלך כל שנה נע בין מיליון לארבעה מיליון ש"ח, למוסדות ללא כוונת רווח המעסיקים מעל 300 עובדים, ולכל העוסקים השונים החייבים בניהול ספרי חשבונות בשיטה הכפולה.

בחודש ינואר של שנת 2012 יוחל במימוש השלב האחרון של השיטה המקוונת ובמעבר של כל העוסקים המורשים הנותרים בישראל, שמחזור העסקים השנתי שלהם הוא מעל 100,000 ש"ח ושל מוסדות ללא כוונת רווח, אשר לא נכללו בשלבי התוכנית הקודמים ללא קשר למספר המועסקים בהם לשיטה החדשה.

קיראו גם בנושא: תוכנה להנהלת חשבונות

המעבר משימוש בחשבוניות ידניות לשימוש מלא במערכת המקוונת יימשך כשנתיים ועתיד להסתיים בשנת 2012. עד תום שנה זו יושלם המעבר הכולל לשיטה המקוונת. עם זאת, עסקים קטנים שמחזור הכנסותיהם איננו עולה על 100,000 ש"ח לשנה, יהיו פטורים בהתאם לנהלים הקיימים בחוק.

יישום השיטה המקוונת

במסגרת השיטה המקוונת יוקם אתר מס הכנסה חדש, שיהיה אתר אינטרנט חדש ונוח לשימוש עבור העסקים החייבים בדיווח. האתר יכלול "אזור אישי" מאובטח לכל עוסק באמצעותו ניתן יהיה לשלוח את הדו"חות האלקטרוניים החדשים.

קיראו בנושא: הצהרת הון למס הכנסה

באזור האישי ניתן יהיה גם לצפות בדיווחים ששלח העוסק בעבר ובהודעות הקשורות ליישום הרפורמה החדשה. את הדו"חות ניתן יהיה להעביר על ידי רואי החשבון המייצגים או על ידי בעלי החברה עצמם.

בנוסף לכך, עמדות מחשב ציבוריות חדשות יוצבו במהלך שנת 2010 ברשויות המסים השונות בארץ גם הם לצורך שליחת הדו"חות המקוונים.

לקריאה נוספת: מאזן חברה


תאריך: 05/01/2015 15:30
 
close