רואה חשבון ועוד - הקמת עסק מהבית


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

הקמת עסק מהבית - הזדמנות עסקית או צעד מסוכן?


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

לקום בבוקר, לדבר עם הילדים, לעבוד בסלון, לאכול צהריים עם המשפחה. נשמע מצויין? על פניו נראה כי אלו החיים של מי מבינינו הבוחרים להקים עסק מהבית.

הקמת עסק מהבית הינה החלטה שטומנת בחובה יתרונות רבים וגם חסרונות. מי שמעוניין לפתוח עסק מהבית, צריך לשאול את עצמו את השאלות הבאות: האם פתיחת עסק בבית חוסכת בעלויות? מהם החסרונות של פתיחת עסק מהבית? כיצד מוצאים לקוחות לעסק המתנהל מהבית?

במאמר שלפניכם ננסה לענות על שאלות אלה ואחרות ולבחון את המשמעויות של הקמת עסק מהבית.

הקמת עסק מהבית – האם זה יכול לעבוד?

לפני עידן המחשבים והאינטרנט, מספר עשורים אחורה, היה בלתי מקובל ובמרבית המקרים גם בלתי אפשרי לעבוד מן הבית. אולם היום, בעולם האינטרנט והמיילים, אין סיבה טכנית שלא לעבוד מהבית, וניתן לשמור על קשר רציף עם לקוחות, עובדים, ושותפים גם מבלי להיות איתם באותו המבנה.

כמובן שישנם עסקים אותם קל יותר לנהל "בשלט רחוק", לעומת עבודות אשר פחות מתאימות לניהול מהבית. לדוגמה, עבודה פיסית, כמו אדמיניסטרציה וטיפול בניירת, או אפילו עבודות חומרה בתחום ההייטק, קשה לבצע מן הבית. לעומת זאת, עבודות בתחום התוכנה, האינטרנט, השיווק, הטלפונים – יכולים להתבצע מכל מקום.

כיום יש פתיחות רבה יותר כלפי העסקת חברות קטנות או עובדים במיקור חוץ ("אאוטסורסינג") העובדים כעצמאיים מהבית. שיטת עבודה זו הופכת פופולרית יותר ויותר וההזדמנויות העומדות בפני אלה מבינינו המקימים עסק מהבית רק הולכות וגדלות.

מדוע כדאי להקים עסק מן הבית?

להקמת עסק מהבית יתרונות רבים. הגדול מכולם הוא תרומתה של העבודה מן הבית לגידול הילדים. בשיטה זו הורים לילדים קטנים מאפשרים לעצמם להיות נוכחים בשעה שהילד גדל ומתפתח.

נכון כי לא תמיד ניתן להשאיר את הילד בבית, בחזקת ההורה העובד, אולם עבודה מהבית היא גמישה יותר מבחינת לוח זמנים ומאפשרת להורה העובד להעסיק מטפלת ולקחת הפסקות מהעבודה-  עם הילדים.

בנוסף, עסק שמנוהל מהבית ברוב המקרים גמיש יותר בשעות העבודה שלו. משמעות הדבר היא עבודה בשעות לא שגרתיות מחד, אך מאידך ניתן לאכול ארוחות צהריים משותפות עם המשפחה, או אפילו לצאת להפסקת שינה קצרה.

יתרון נוסף טמון בסביבת העבודה. בבית ניתן לסדר סביבה אופטימאלית, שקטה ונעימה לעבודה, המתאימה במיוחד עבורך. עבודה מהבית חוסכת את הצורך לשלם עבור אחזקת משרד, לבזבז זמן בנסיעות לעבודה, אפשר לעבוד עם הפיג'מה בשעות הנוחות לך.

עבודה מהבית חוסכת תשלומי שכירות יקרים, ארנונה עסקית והוצאות משרדיות אחרות.

סיכונים וקשיים בהקמת עסק מהבית

בצד היתרונות להקמת עסק מהבית, חשוב לזכור את החסרונות והסיכונים הטמונים בכך, ועל פי כל אלה לחשב היטב את הצעדים הננקטים.

ראשית כל, הסיכונים בהקמת עסק מהבית, הינם סיכונים הקיימים בהקמת כל עסק: יש לוודא שהעסק רווחי, שמי שמתעתד לנהל אותו מוכשר בניהול על גווניו, שיש שוק למוצר או לשירות שאתם מתכוונים למכור, ושאם תהיה ירידה זמנית בשכר – יש לקחת בחשבון כי ניתן לספוג את עלויות הקמת העסק.

קיראו בהרחבה על: פתיחת תיק במס הכנסה

החסרונות המדוברים ביותר של הקמת עסק מהבית ידועים ומובנים. בהקמת עסק מהבית קל לאבד את שיגרת העבודה, ולגלות כי העבודה נדחקת הצידה אל מול הגירויים האחרים.

לעיתים מנסים לעבוד, אולם מטלות הבית מושכות את מירב תשומת הלב והאדם מוצא את עצמו תולה כביסה ומדבר בטלפון עם הוריו במקום להתמקד בעבודה עצמה.

בהקמת עסק מהבית חשוב להיות נוקשים, לפחות בשלבים ההתחלתיים, בכל הנוגע לשגרת העבודה בכדי לבחון את ההיתכנות של עבודה אמיתית מהבית.

מבחינת ניכוי הוצאות קיימות הגבלות לגבי אפשרויות ההכרה בהוצאות לצרכי מס הכנסה ומע"מ - לא כל ההוצאות מוכרות - חלקן אינן מוכרות כלל (למשל - תשלום שכירות אשר מוגדרת למגורים), חלקן מוכרות באופן חלקי (הוצאות טלפון) וחלקן מוכרות באופן מלא - בעיקר הוצאות אשר ניתן ליחסן לעסק.

קיראו: מדריך לפתיחת עסק

ולסיכום, במציאות שבה עובדים יוצאים מהבית בשעה שבע בבוקר וחוזרים אליו בשעות הערב המאוחרות, האפשרות לעבוד מהבית חובקת הזדמנויות אינספור.

עם זאת, מומלץ לתכנן את הצעדים להקמת עסק מהבית בקפידה רבה ולפתוח את העסק בזהירות, ברצינות ובמחשבה תחילה.

לקריאה נוספת: רכישת עסק קיים


תאריך: 29/09/2014 14:43
 
close