רואה חשבון ועוד - מדריך לפתיחת עסק


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

מדריך לפתיחת עסק - כלים לפתיחת עסק מוצלח


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

יש לכם רעיון למוצר או שירות שאתם מתכוונים למכור? נמאס לכם מהבוס והחלטתם להפוך להיות הבוסים של עצמכם?

עסקים קטנים ובינוניים עשויים להיות פתרון רווחי ונעים לתעסוקה, אם יודעים כיצד לנהל אותם באופן כלכלי. המאמר שלפניכם הינו מדריך לפתיחת עסק ומטרתו להעניק כלים לפתיחת עסק מוצלח.

במאמר עצמו נסביר את כל מה שצריך לדעת בנוגע לבחינת הכדאיות של פתיחת עסק, הצעדים הדרושים לפתיחת עסק והעזרה והסיוע שעסק חדש זכאי לקבל.

בחינת כדאיות פתיחת עסק

פתיחת עסק משלך היא אולי חלום ישן, אולם כדאי שההתנהלות לקראת ניהול העסק החדש שלך תעשה באופן הגיוני ומושכל.

הסטטיסטיקות מראות לנו כי מעל חמישים אחוז מן העסקים הקטנים הנפתחים  נסגרים בתוך שנתיים מיום פתיחתם.

כדי שלא תמצא את עצמך בתוך הסטטיסטיקות הללו, אנו מציעים לערוך עבודת הכנה מקדימה בטרם פתיחת העסק.

להלן מספר שאלות שעשויות לסייע לך לבחון את כדאיותו הכלכלית של העסק החדש שלך.

קיראו גם בנושא: הקמת עסק מהבית

האם אתה מסוגל לעמוד בלחצים ולפעול באופן מיטבי, על מנת לסייע לעסק שלך "להמריא" בתקופתו הראשונה? האם אתה כריזמטי, יעיל, בעל משמעת עצמית, מאמין מאוד במטרה? האם אתה רואה את עצמך משקיע בעסק שלך במשך שנתו הראשונה, גם כאשר הוא עדיין לא רווחי? האם אתה אוהב לקבל החלטות, לפעול תחת לחצים, לתכנן מראש, לעמוד בזמנים, לשנות את הטקטיקה על פי תנאי השוק המשתנים? אם כן – ברכותינו, אתה מתאים לניהול עסק!

האם אתה מודע לכך שפתיחת עסק כרוכה במרבית המקרים במספר חודשים, לכל הפחות, של הכנסה נמוכה? יתכן, על פי תחום העיסוק שבחרת, שאף תצטרך להשקיע את כספי החסכונות שלך בעסק – או אולי לחפש משקיעים.

חשוב בזהירות ובצלילות דעת – האם אתה ומשפחתך מסוגלים לעמוד בלחץ הכלכלי של פתיחת עסק כרגע? ואם לא – אולי כדאי שתמצא משקיעים לעסק עוד בטרם פתיחת העסק?

סיוע וכוח אדם: חשוב היטב - מהם הכישורים שלך בתחום העסקי? במה אתה פחות טוב? איך תסתדר עם ניהול חשבונות, אדמיניסטרציה, ניהול כוח אדם, שיווק, ייצור ועוד תחומים שהעסק שלך יתנהל בהם? בתחומים שבהם אינך שולט, דאג למצוא כוח אדם מתאים.

קיראו: בחירת רואה חשבון לעסק

חשוב על המוצר או השירות שאותו אתה מתכוון לספק – האם יש לך תוכנית עיסקית? האם המוצר או השירות שלך ייחודיים? האם אתה יודע מי קהל היעד שירכוש את המוצר שלך? כיצד אתה מתכוון להגיע אליו? האם התקופה הנוכחית הינה זמן טוב, מבחינת תנאי השוק, לשחרר את המוצר או השירות שלך? מיהם המתחרים שלך? מה היתרון שלך על פניהם?

צעדים לפתיחת העסק החדש שלך

במידה והשאלות לעיל שכנעו אותך אף יותר במוכנות שלך ושל השוק לפתיחת העסק שלך, יהיה עליך לנקוט בצעדים הבאים על מנת לפתוח עסק:

  • אם אתה צופה שהכנסותיך יהיו קטנים מ- 70,605 ש"ח (נכון לשנת 2009), תוכל לשקול להירשם בתור עוסק פטור. אחרת, תוכל להירשם תחת הגדרה של עוסק מורשה. תוכל גם כמובן לפתוח חברה, בעלות שנתית נוספת אצל רשם החברות ותחת תקנות נוספות.
     
  • אם העסק שלכם מצריך הוצאת רישיון עסק, ניתן לפנות לעיריה על מנת לבדוק את הנהלים וההנחיות להנפקת רישיון עסק, אותו מנפיקה על פי רוב הרשות המקומית.
     
  • כדאי להפוך את חשבון הבנק לחשבון עסקי, או לכל הפחות לצרף את שם העסק לרשימת המוטבים בחשבון הבנק, על מנת שתוכלו לקבל תשלומים לפקודת העסק

גופים מסייעים בפתיחת עסק חדש

ישנם גופים רבים שכל כוונתם היא לסייע לעסק חדש להמריא. ביניהם ניתן למצוא את הרשות לעסקים קטנים ובינוניים בישראל, מט"י המרכז לטיפוח יזמות עסקית, איגוד התעשייה הקיבוצית, התאחדות התעשיינים, איגוד לשכות המסחר ועוד.

כל הארגונים לעיל מספקים מידע, סדנאות לעוסקים חדשים, ייעוץ וכלים שונים שעשויים לסייע בפתיחת עסק חדש.

באתר מע"מ ובאתר המוסד לביטוח לאומי באינטרנט תוכלו למצוא מידע רב בנוגע לפתיחת עסק.

לקריאה נוספת: מדריך מקיף על אתר מס הכנסה


תאריך: 29/09/2014 15:19
 
close