רואה חשבון ועוד - עורכי דין מיסים, חברות


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

יעוץ וליווי משפטי - עורך דין לענייני חברות ומיסים


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

השימוש בעורכי דין לבעלי עסקים בכלל ולחברות פרטיות בפרט הוא נפוץ ביותר ומסיבות רבות. העסקים הקטנים (עוסקים פטורים ועוסקים מורשים) ישתמשו בשרותיו של עורך דין לרוב בכדי לגבות תשלומים מלקוחות המאחרים בתשלומים על ידי ייצוג במשרדי ההוצאה לפועל ובבית משפט השלום, ובניסוח הסכמים שונים להם יזדקק לתפעול שוטף, ואילו השירותים להם יזדקקו המייסדים של חברה בע"מ הם רבים ומגוונים, אודותם נפרט במאמר זה.

הקשר בין חברה בע"מ לעורך הדין הוא הדוק. עורך דין מלווה את החברה בהליכי הקמתה לכל דבר ועניין כאשר כל חוזה, הסכם, תזכיר תצהיר ותקנון מגובים בחתימתו.

בכתיבתם של  ההסכמים המלווים את פתיחתה של החברה לא כדאי להקל ראש, ולמרות העובדה כי קיימים הסכמים סטנדרטיים אשר יכולים לשמש את המטרה ולצמצם עלויות, אנו ממליצים בחום לא לחסוך בעניין זה ולשכור את שרותיו של עורך דין המתמחה בענייני חברות לצרכים אלה.

שימוש בשרותי עורך דין לניסוח הסכם מייסדים

הסכם המייסדים ייערך על ידי עורך דין המתמחה בענייני חברות ועם היזמים המייסדים את החברה.

מטרתו של הסכם מייסדים היא הסדרת העניינים המשפטיים שבין בעלי המניות כמו זכויות החתימה בחשבונות הבנקים ובמסמכי החברה, מינוי הדירקטורים בחברה, חלוקת הון המניות, תנאים בהעברת מניות, והגבלות במכירת מניות.


לקריאה נוספת:
הקמת חברה


עוד יפורטו בהסכם המייסדים עניינים פיננסיים כמו ההשקעות בחברה, דרכים למשיכת רווחים, ניהול תזרים המזומנים בחברה, חלוקת משכורות ודיבידנדים ועוד.

היררכית הניהול בחברה תפורט גם כן בהסכם המייסדים, מינוי המנכ"ל והגדרת תפקידי הדירקטורים והשפעתם, ושיטות הצבעה בעת קבלת החלטות בחברה.

ניסוח תקנון החברה

כתיבת תקנון חברה החתום על ידי עורך דין ומייסדי החברה הוא חלק בלתי נפרד בהליך הקמת חברה. תקנון חברה נתפר עבור כל חברה על פי אופייה, אך עם זאת ישנם כללים ברורים לגבי מספר נושאים החייבים להופיע בתקנון.

בתקנון יופי שם החברה, יפורטו מטרות החברה, יוגדרו חלוקת המניות המוקצות והרשומות, ותפורט משמעותה של הגבלת האחריות. כמו כן יכלול התקנון את זכויותיו וחובותיו של מחזיק המניו בחברה, ותפורט צורת התנהלותה של החברה.

תקנון החברה הוא מסמך רשמי, וכאשר החברה מתנהלת על מי מנוחות נשמר בגנזך החברה, התקנון נועד בכדי להגן על מייסדי החברה בימים קשים כאשר מתעוררות מחלוקות על ההחלטות בחברה או כאשר מצבה הכלכלי מתדרדר והיא עומדת לפני פשיטת רגל או פירוק.

מומלץ לפנות לעורך דין מומחה בתחום החברות בכדי שינסח תקנון חברה הוגן וברור, ועבור כל צד בחברה מומלץ להיוועץ עם עורך דין משלו לפני חתימתו על תקנון החברה, על אף העובדה כי עורך הדין אשר ימונה לחברה נועד להגן על החברה על כל מייסדיה.

פירוק חברה

בתהליך של פירוק חברה יש לעורך הדין של החברה תפקיד חשוב. עורך הדין יהיה אמון על הגשת הטפסים הרלוונטיים לרשויות, ארגון אסיפות הדירקטורים בנושא פירוק החברה ותמצותם בכתב, שליחת הזמנות לנושים בעת הצורך  לצורך ביצוע אסיפת נושים, הגשת דוח דירקטוריון לנושים אודות מצב החברה, והודעה על פירוק החברה לפקודת החברות.

קראו גם על:
ייעוץ משפטי לחברות

כמו כן, ילווה עורך הדין את החברה בתהליך הפירוק בכדי לוודא תשלום המיסים המוטלים על החברה בתהליך פירוקה ומחיקתה מהספרים ברשם החברות וברשויות המיסים.

המשיכו לקרוא באתר על: פירוק חברה


תאריך: 24/02/2014 15:23
 
close