רואה חשבון ועוד - גיוס הון


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

גיוס הון


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

בעידן המודרני ובשוק בינלאומי תחרותי מאוד, זקוקות חברות רבות, בעת הקמתן וגם לאורך פעילותן השוטפת, למקורות מימון נוספים מעבר להון העצמי הקיים. גיוס הון הוא לעיתים אחת המשימות המורכבות והקשות ביותר עבור כל חברה.

הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר ב"חברות הזנק", המוכרות יותר בשמן האחר "סטארט-אפ", שעדיין לא הוכיחו את עצמן.

גיוס ההון משמש למגוון פעילויות בחייה השוטפים של כל חברה, החל ממימון ענייני יומיום שוטפים, דרך התרחבות וגדילה וכלה בכיסוי הפסדים בעת הצורך.

גיוס הון חיצוני הוא אחד הפתרונות המקובלים בתחום המימון. כאשר חברה נמצאת עדיין בתחילת דרכה העסקית, היא איננה רווחית וזקוקה להון ראשוני. בנוסף, במקרים בהם יש בכוונת החברה להתרחב וההון העצמי העומד לרשותה איננו מספיק, עליה לגייס את ההון החסר.

גיוס הון חיצוני נפוץ ביותר בתחום חברות ההזנק, כאשר עיקר השקעת ההון הראשוני לה הן נזקקות, הוא דווקא בשלבי הפיתוח.

במקרה של חברות הסטארט-אפ הפיתוח נמשך לעיתים מספר שנים ואת הרווחים ניתן לראות רק לאחר תהליך ממושך, אשר בסופו יוצא המוצר לשוק, נמכר ובשלב ראשוני מכסה את ההוצאות השונות שהושקעו בפיתוחו.

למידע נוסף: בדיקת כדאיות כלכלית

במהלך שנים אלה, יש לחברה הוצאות כספיות שונות: תשלום משכורות, מחקר ופיתוח, ציוד, השכרת משרד מתאים והוצאות נוספות. ככל שהצפי לגבי הצלחתו של המוצר המפותח הוא גבוה יותר, כך גם לקיחת הסיכונים עבור משקיעים שונים היא משתלמת יותר לטווח הארוך.

מקורות המימון הזמינים עבור חברות

היום ניתן לגייס הון ממקורות שונים, כדוגמת:

קרנות הון סיכון

במרבית חברות ההזנק, נעשה שימוש בקרנות הון סיכון, המגייסות את כספיהן מבנקים או מבעלי הון פרטי. קרנות הון סיכון, כשמן כן הן, והמשקיעים בהן לוקחים סיכון כלשהו בתמורה לרווחים גדולים אם וכאשר החברה תצליח.

כדי ליהנות מקרנות הון סיכון יש לייצר תוכנית עסקית מסודרת, הכוללת צפי וחישוביי כדאיות וביכולת שכנוע. היום ישנן גם קרנות הון סיכון המתמחות באפיקי השקעה מסוימים, ולפני שמגישים בקשה חשוב ביותר לברר לאן כדאי לפנות.

מומלץ לקרוא בנושא: ניהול סיכונים ותפקידו של רואה החשבון בתחום הפיננסיים

משקיעים פרטיים

את המשקיעים הפרטיים נהוג לכנות גם "אנג'לים" או לחילופין "מלאכים". משקיעים אלה אינם קשורים לגוף כלכלי ממשלתי, לקרנות או לחברה גדולה והם לרוב משקיעים במטרה לקבל מניות שליטה בחברה, או אחוז מהרווחים הצפויים בעתיד. ברוב המקרים יידרשו המשקיעים תמורה נדיבה עבור הסיכון אותו הם לוקחים גם במידה והרווח העתידי לא יתממש.

חממות טכנולוגיות

החממות הטכנולוגיות הן שם לגופים עסקיים המשקיעים בחברות הנמצאות בשלבי מחקר ופיתוח שונים. בחממות מעניקים נוסף למימון עזרה בניהול ובשיווק. החממות מיועדות בעיקר למי שיש בידם כבר הוכחות להישגים בעבר או למפתחים בעלי מוצר חדשני במיוחד.

המדען הראשי

קרן המדען הראשי מעניקה לחברות הלוואות בסך של עד 200,000 ₪ לצורך השקעה בפיתוח אב טיפוס של מוצר. להלוואות אין מועד פירעון אך כאשר החברה הופכת לרווחית עליה להחזיר את ההלוואה.

קרנות דו ורב לאומיות

ישנן קרנות שונות בשיתוף עם מדינות זרות המעניקות הלוואות לעסקים קיימים וגם לעסקים חדשים בסכומים שונים, לתקופות משתנות ובתנאים גמישים בהתאם לצורך, לרווחיות הצפויה ולשאר פרמטרים שנקבעו מראש.

לקריאה נוספת: בחירת משרד רואי חשבון לעסק


תאריך: 05/01/2015 15:39
 
close