רואה חשבון ועוד - הקמת משרד רואי חשבון


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

הקמת משרד רואי חשבון משלכם - כיצד?


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

ראיית חשבון הינה תחום עיסוק פופולארי ומבוקש. כל חברה בע"מ, תאגיד, ואפילו עוסק מורשה, נדרשים לשירותיו של רואה חשבון – אם באופן קבוע ועל בסיס חודשי, או אם פעם בשנה לכל הפחות, על מנת להגיש דו"חות פעילות אל רשות המיסים.

איך מקימים משרד רו"ח מוצלח?

יש חברות שיעדיפו להעסיק רואה חשבון שכיר, אולם משרדי ראיית חשבון מספקים למרבית העסקים פתרון חשבונאי זול יותר.

משרדים אלו מגישים שירותי ראיית חשבון עבור חברות ועוסקים רבים. ככל שהעסקים העצמאיים מתרבים בעולם הכלכלי שמסביבנו, ככל שאנו שואפים יותר לבידול ולריבוי אפשרויות, כך עולה הדרישה לשירותי הנהלת חשבונות או ראיית חשבון.

משרד רואי חשבון מצליח יספק פתרון מקיף בתחום זה ללקוחותיו, ויטפל בניהול החשבוניות, התשלומים, הדוחות, השכר, וכדומה בכל עסק שעל חשבונותיו הוא מפקח.

לצורך כך, מומלץ למשרד שכזה לספק שירותי ראיית חשבונות, הנהלת חשבונות, וכן יעוץ מס.

כיצד ניתן להבטיח הצלחתו של משרד?

אם עולה בדעתך האפשרות של הקמת משרד רואי חשבון, דע כי זוהי אפשרות שיש לה סיכוי הצלחה טובים, מכיוון שתציע שירותי ראיית חשבון, שירותים אשר כאשר הם משווקים נכונה ואיכותיים, יש להם דורשים רבים.

בשלב הראשון, נמליץ על הכנת תכנית עסקית בזעיר אנפין עבור המשרד החדש שלכם.

בררו מה הן המשכורות המקובלות במשק עבור כוח האדם שתבקשו להעסיק בעתיד הקרוב (מזכירה, יועץ מס, וכדומה).

בררו מה הן עלויות אפשריות של לקוחותיכם הפוטנציאליים, ואלו סוגים של מענה אפשריים מבחינתם (למשל, הם יכולים להעסיק רואה חשבון במשרה מלאה, הם יכולים לבחור בפתרון ראיית חשבון באינטרנט, שהוא על פי רוב זול אף יותר מהעסקת משרד).

וודאו שאתם עצמכם משוכנעים שעבודה איתכם הינה הבחירה המשתלמת והנבונה עבור לקוחותיכם, מפני שרק כך תוכלו אתם לשכנע אחרים שמוטב להם אם יעבדו איתכם.

אנו ממליצים על הקמת משרד בשלבים - אין סיבה לשכור שירותיהם של יועצי מס, מנהלי חשבונות, מזכירות וכדומה, מעבר למה שהעבודה הקיימת דורשת. משרד חדש יכול להתפתח בהדרגה, כאשר כמות כוח האדם מספיקה לביצוע העבודה הקיימת.

משרד רואי חשבון מצליח, כמו כל משרד או שירות אחר, נשען על מוניטין. אנו ממליצים לכל משרד, במיוחד בתחילת דרכו, להתייחס לכל לקוח כאל משווק של שירותי המשרד. לקוחות מרוצים ישלחו לקוחות נוספים והעסק יגדל מעצמו, ברבות השנים.

עם זאת, כמובן שאין להקל ראש באפיקי פרסום נוספים בתחילת הדרך. פרסום באתר אינטרנט או במיקומים שונים שמושכים את קהל היעד של המשרד הצעיר (למשל חברות קטנות או עוסק מורשה) עשוי להניב תועלת.

אם ישנה היענות נמוכה יחסית לפרסום שכזה, מומלץ לפנות לקהל רחב ככל הניתן (למשל, ניתן לחלק כרטיסי ביקור או עלוני פרסומת בתיבות הדואר.

אנו ממליצים בעת הקמת משרד, להשגיח היטב על הוצאות ההקמה ולהקפיד שלא תהיינה גבוהות מההכנסות, גם לא בשלבים הראשונים של חיי המשרד שלכם.

משרד רואי חשבון ניתן לנהל מהבית, כמעט ללא עלויות נלוות. אם יש בדעתכם להקים משרד שכזה, תוכלו לעשות זאת תוך כדי המשך עבודה כשכירים או בשעה שתוכלו לאפשר לעצמכם כשנה של עבודה בשכר נמוך, ולא להתפתות לתנאי עבודה שהכנסת המשרד אינה יכולה לאפשר לעצמה בשלבי ההקמה או בשנים הראשונות לפעילות המשרד החדש.

מה לא לעשות?

בעת הקמת משרד רואי חשבון הקפידו לשים דגש על שיווק סבלני, אדיב, ונבון. היוועצו במומחה שיווק אם יש לכם צורך בכך. דעו, כי הצלחתו של עסק חדש, בסופו של דבר, תלויה מאד בטיב השיווק המושקע בעסק.

הקפידו שהשכר שאתם משלמים עבור שירותיהם של רואי חשבון, מנהלי חשבונות, או יועצי מס וכדומה, אינו מעל 60% מכל הכנסות העסק. כי מי אם לא אתם מבבין טוב יותר בנושא דו"ח רווח והפסד...

העסק שלכם צריך להיות רווחי ויש לו עלויות תפעול מעבר לעלויות השכר. אם השכר שאתם משלמים הינו מעל 60% ההכנסה הכוללת של המשרד - יקשה על העסק להפוך לרווחי.

רואי חשבון לעיתים נוטים להסתדר עם ספרי החשבונות טוב יותר מאשר עם לקוחותיהם. זיכרו כי ברגע שאתם פותחים משרד רואי חשבון אתם - וכל עובד מטעמכם שיוצר קשר עם לקוחותיכם - הופכים השגרירים של העסק שלכם ועליכם לתת שירות אדיב ללקוחותיכם.

אם אתם מתקשים במתן יחס אדיב, העסיקו מזכירה שתדע לענות לצרכים אלו של לקוחותיכם. דעו כי לקוח מרוצה הינו שגריר מצויין של יחסי ציבור עבורכם, וכי השקעה בלקוח מרוצה הינה כלכלית מאוד עבור עסק חדש בתחילת דרכו.

קיראו למידע נוסף: מדריך לפתיחת עסק.


תאריך: 14/10/2013 12:53
 
close