רואה חשבון ועוד - חיסכון פנסיוני ותוכניות חיסכון לגיל פרישה


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

חסכון פנסיוני - לשים קצת כסף בצד לגיל פרישה...


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

חסכון הינו הותרת משאבים כלכליים על מנת לעשות בהם שימוש בעתיד למטרה מסוימת.

בהיבט הפיננסי-כלכלי מתייחס חסכון לגידול במצבת נכסיו הפנויים של אדם, במהלך תקופה מסוימת.

הדרכים האפשריות לחסוך נמנות: שמירת הכסף בבנק במגוון תוכניות ומסלולי השקעה; חסכון במסגרת חברות הביטוח והצטרפות לאפיק פנסיוני באחד המסלולים שלהלן:

חסכון: מתי מומלץ לשים כסף בצד?

נקודת המוצא היא, שעבור מי שמסוגל לכך, חסכון הינו צעד כדאי תמיד. רוב האנשים מעוניינים להפריש מתוך ההכנסה השוטפת במטרה לחסוך כספים להגשמת תוכניות ולביצוע רכישות גדולות.

בין התכליות והיעדים, עבורם משמשים כספי החסכון: קניית רכב או דירה, ביצוע שיפוץ; ניתוח או הליך רפואי יקר; תשלום עבור טיול לחו"ל; הבטחת עתידם של הילדים - מימון רכישת השכלה גבוהה, חתונה,  הקמת עסק ועוד. 

חלק מהחוסכים עושים זאת למטרת החזר בטחונות והלוואות שנטלו או ליום פקודה, שעה שהאדם יהפוך נתמך או סיעודי, עם הגעה לגיל פרישה וכד'. בוס? קרא על יעוץ פנסיוני לעסקים.

דרכים אפשריות לפתיחת חסכון

חסכון כספי ניתן לפתוח באחד מסניפי הבנקים או בעמדות דיגיטליות של הבנק, באמצעות המוקדים הטלפוניים של המוסדות הבנקאיים וכן דרך האינטרנט. חסכון שמציעים חברות הביטוח או גופי פנסיה ניתן לפתיחה באופן דומה. באם מדובר בהפקדה של סכומים גדולים לתכנית חסכון, טוב תעשה אם תוועץ בשירות רואה חשבון.

אופנים וערוצים לחסכון כספי

עבור מי שמעוניינים לצפות פני הבאות ולהבטיח את עתידם הכלכלי מציע השוק סוגים שונים של חסכונות, בהם: 

תוכניות חסכון - מנגנון חיסכון, המוצע בדרך כלל על ידי הבנקים. הרציונאל אשר עומד בבסיס כלי זה, הינו הפקדה של כספים לקופה, הנשמרת בבנק - במתכונת חד פעמית, על בסיס חודשי או בשני האופנים גם יחד.

מסלול חסכון בנקאי הינו תחום בזמן וחלק מהתוכניות מאפשרות שבירת החסכון בתחנות משיכה בתנאים מסוימים.

בנקודות אלה ניתן לצאת מהחסכון אגב קבלת זיכוי בריבית והפרשי הצמדה. תוכניות החסכון מתאפיינות במגוון מדדי תשואה: ריבית - קבועה או משתנה, הצמדה - למדד או למטבע זר ועוד. קיימות תוכניות, המאפשרות שילוב בין מספר מסלולי תשואה.

אופן קבלת ההכנסה השוטפת משתנה אף הוא בין תוכנית לתוכנית - מריבית חודשית צמודה ועד קבלת סכום חודשי, המורכב מהקרן והריבית. חלק מהחסכונות ניתנים למשיכה רק בסיום תקופת החסכון.

היתרונות המרכזיים שמציעות תוכניות חסכון הינם: הבטחה של קרן החסכון ותנאים במהלך תקופת החסכון לצד וודאות ויציבות לגבי התשואה, שתתקבל בתום תקופת החסכון. הבנקים פורסים קשת רחבה של מסלולים ותוכניות לחסכון, ביניהם: הפקדות חד פעמיות, תוכניות ברירה, הפקדה חודשית בהוראת קבע ותוכניות חסכון עם הכנסה. 

גורם אחר, אשר פועל בתחום תוכניות חסכון, הינו חברות הביטוח. אלה מציעות מסלולי חסכון במגוון מתכונות: עבור ילד - שעה שנבצר מההורה להמשיך להפקיד לחסכון נוכח אובדן כושר עבודה, מחלה או מוות; מסלול, המיועד עבור עצמאים - באמצעות קופת גמל לתגמולים ולקצבה ומסלול מיוחד לשכירים - באמצעות קופת גמל לתגמולים, פיצויים וקצבה.

במסלולי החסכון לעצמאים ולשכירים משולמים הכספים בתום תקופת החסכון, על פי פרמיה חודשית, אשר נקבעה על  ידי המבוטח.

בין השיקולים המשמשים בבחירת סוג החסכון: מטרתו וייעודו, משכו המתוכנן - לאיזה טווח מעוניינים לחסוך, אופן התשואה בהיבט ריבית והצמדה, מתכונת ההפקדה - הבסיס עליו תבוצע ואופן הפדיון.

רוצים לדעת עוד על חיסכון, ריבית והצמדה? רוצים לפתוח חסכון בראש שקט? צרו עימנו קשר!

כדאי לקרוא:


תאריך: 20/11/2013 15:12
 
close