רואה חשבון ועוד - שירותי חשבות חיצונית


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

שירותי חשבות חיצונית


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

כל חברה, גם כזו הנמצאת בשלביה הראשונים, זקוקה לליווי צמוד ומקצועי בכל הנוגע לחשבונאות עסקית. כמו בתחומים אחרים, גם בשירותי החשבות הולכת ומתגברת המגמה של מיקור חוץ (outsourcing).

בשיטה זו החברה רוכשת את שירותי החשבות להם היא נזקקת מפירמה חיצונית המתמחה בתחום, ובכך נחסך הצורך של החברה להעסיק חשב במשרה מלאה.

מי בכלל צריך חשב?

בעולם העסקי המורכב של ימינו, עם ריבוי תקנות המיסוי והכללים החשבונאיים, כל בית עסק נדרש לשירותיהם המקצועיים של חשבים. החשב הוא רואה חשבון מורשה, האחראי על ניהול ענייניה הכספיים של החברה. החשב נושא באחראיות הן כלפי בעלי העסק והן כלפי רשויות החוק והמיסוי.

תחומי האחריות של החשב הם רבים ומקיפים. החשב אחראי על ניהול תזרימי ההון של העסק, מעקב אחר תזרים המזומנים של החברה, הכנסות והוצאות, אחריות על תשלומים, הכנת תכנית עסקית ועוד.

כמו כן, החשב אחראי על הכנת דו"חות כספיים תקופתיים (מאזן החברה) ועל ניהול בקרה שוטפת על תקציב החברה. חלק מעבודת החשב הוא לעמוד בקשר עם הבנקים והגופים הפיננסיים בארץ ובחו"ל מולם פועל העסק, ולפקח על התנועות בחשבונות הכספים.

לקריאה נוספת: ניתוח דוחות כספיים

שירותי החשבות עשויים לכלול גם עבודה ישירה מול הנהלת החברה ועובדיה, השתתפות פעילה של החשב בישיבות דירקטוריון, פגישות עם לקוחות וכו'. חשוב לציין שהשימוש בחשבות חיצונית איננו מחייב צמצום של שירותי החשבות למסמכים ולעבודה טכנית בלבד, ולרוב יכלול גם עבודה אישית מול כל הגורמים הרלוונטיים.

שירותי חשבות חיצונית

כאמור, שירותי החשבות הם בסיסיים והכרחיים עבור כל חברה. עם זאת, ישנן חברות רבות הנמצאות בראשית דרכן או חברות אשר מנהלות פעילות כספית בהיקפים מצומצמים – ועל כן, אין להן צורך בהעסקת חשב במשרה מלאה.

במקרים שכאלו, ניתן לחסוך בהוצאות באמצעות רכישת שירותי חשבות חיצוניים, כלומר ביצוע מיקור חוץ לתפקיד החשב. במקרים שכאלו החברה לא מעסיקה חשב השייך לחברה, אלא רוכשת את כל השירותים הנדרשים לה מחברת שירותי חשבות חיצונית המתמחה בתחום הרלוונטי.

העסק קובע מהו היקף השירותים הנדרשים לו בתחום החשבות בכל חודש, ומעביר את דרישותיו אל חברת החשבות החיצונית.

חשב חיצוני

כיום ישנן חברות פרטיות רבות המתמחות בתחום החשבונאות ומעניקות שירותים כגון אלו. התחום התפתח מאוד בשנים האחרונות, עם עליית מספרן של חברות הסטרט-אפ והתנופה הכלכלית ממנה נהנה המשק הישראלי.

לקריאה נוספת: יועץ מס מסומך

חברות רבות מעסיקות חשבים חיצוניים המתמחים במתן שירותי חשבות על פי דרישה, ובכך חוסכות כסף רב ומקבלות שירות מקצועי ואמין.

חשב חיצוני - למי זה מתאים?

מיקור חוץ של שירותי החשבות מתאים לחברות אשר זקוקות לשירותים אלו בהיקף קטן שאינו מצדיק העסקת חשב במשרה מלאה.

חשבות חיצונית מאפשרת לקבל שירותים מקצועיים בהיקף קטן, באופן שלא תמיד מתאפשר באמצעות העסקה במשרה חלקית של חשב (לרוב חשבים מומחים בתחומים יימנעו מלקחת משרה בהיקף מוגבל).

כמו כן, שיטת עבודה זו עשויה להתאים לחברות אשר היקף העבודה שלהן משתנה מעת לעת ועל כן הן אינן מעוניינות להתחייב להעסקה קבועה של חשבים. ביחס למצב זה של העסקה קבועה של החשב.

קיראו בנושא: בחירות משרד רואה חשבון

השימוש בשירותי חשבות חיצונית עשוי לחסוך כסף רב לבעל העסק, משום שיתאפשר לו לשלם בדיוק עבור השירותים להם הוא נדרש בכל חודש. עבור חברות סטרט-אפ הנמצאות בשלבים ראשוניים מדובר באפשרות מפתה, משום שלרוב חברות אלו תואמות לאפיון שהוצג קודם לכן: חברה קטנה הנמצאת בתחילת דרכה ובעלת היקף עבודה משתנה.

על כן, כאשר בעל העסק ניגש להחליט כיצד ברצונו להתמודד עם תחום החשבונאות, מומלץ לשקול בחיוב את האפשרות של עבודה באמצעות חשב חיצוני.

לקריאה נוספת: ייעוץ משפטי לחברות


תאריך: 28/09/2014 17:09
 
close