רואה חשבון ועוד - ייעוץ אסטרטגי


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

ייעוץ אסטרטגי - הגדלת התפוקה ומזעור העלויות


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

ייעוץ אסטרטגי מאפשר בחינה עמוקה של התנהלות העסק שלכם, ברמה האסטרטגית. בחינה זו מתאפשרת על ידי בדיקת היעדים של העסק, הכלים העומדים לרשותו, הגדרת המטרות שלו ונתונים נוספים.

ייעוץ אסטרטגי ניתן על ידי מומחים בתחום השיווק, הכלכלה ומנהל עסקים. במאמר הבא ננסה לענות על שאלות בנושא, כגון איזה עסק יוכל להרוויח משירותי ייעוץ אסטרטגי, כיצד בוחרים יועץ אסטרטגי ומה צפוי העסק להרוויח בעקבות הייעוץ אסטרטגי?

ייעוץ אסטרטגי הינו תהליך של בחינה ולימוד, שמטרתו להעלות את תפוקת העסק ואת הרווחיות שלו. בעת תהליך הייעוץ, מגיע אל החברה יועץ מקצועי בתחום ובוחן את יעדיה ואת העמידה שלה ביעדים אלו. היועץ האסטרטגי בוחן את ההתנהלות העסקית של החברה ואת תהליכיה העיקריים:

  • ייצור
  • שיווק
  • ניהול

לאחר בדיקה זו, הוא ממליץ על שינויים והתאמות בכל תחום בפעילות החברה, על מנת לעמוד ביעדים שהוקצבו לה ולשפר את תפקודיה.

באילו תחומים יכול ייעוץ אסטרטגי להביא לשיפור?

ייעוץ אסטרטגי איכותי, יכול להביא לשיפור התנהלותו של עסק או מפעל, קטן או בינוני, בתחומים שונים ומגוונים.

הנה כמה אתגרים נפוצים שייעוץ אסטרטגי מוצלח יכול לסייע ולהביא לפתרונם:

כשמקימים עסק חדש ניתן להיעזר בייעוץ אסטרטגי בשלב מימוש התוכנית העסקית וחלוקת המשאבים הן ברמת ההנהלה והן ברמה התקציבית.

בעזרת יעוץ נכון ניתן לבצע חלוקה נכונה של ההשקעות ולענות על שאלות כמו כמה כסף יוקצה לרכישת מכונות וכמה לתשלום עבור כוח אדם, היכן כדאי למקם את המשרדים, כיצד יש לצפות שההשקעה הראשונית תחזיר את עצמה וכדומה.

לקריאה נוספת: יועץ שיווקי

יועץ אסטרטגי יכול לסייע גם במקרים בהם ישנה תחושה שהעסק "תקוע", או כאשר הרווחיות בירידה והפוטנציאל העסקי אינו ממומש.

יועץ אסטרטגי יכול לעזור גם למזער עלויות ולייעל תהליכי ייצור. כאשר ניתן להקצות משאבים בתוך העסק יותר ביעילות, או כאשר ההוצאות עבור העסק הופכות מוגזמות - בדיקה וייעוץ אסטרטגי יכולים לסייע ולהביא את המצב לכדי פיתרון.

במקרים בהם יש צורך בשינוי מבני בעסק, מבחינה ארגונית, יועץ אסטרטגי טוב ידע להמליץ על השינוי המבני היעיל והנכון ביותר עבור החברה.

לסיכומו של עניין, כאשר החברה עומדת בפני שלב קריטי של קבלת החלטות או ביצוע שינויים, כדאי להשתמש בשירותיו של יועץ אסטרטגי על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות עבור העסק. החלטות אלו יסייעו למקסם את פוטנציאל הרווח ויפחיתו ככל האפשר את העלויות.

מי נותן שירותי ייעוץ אסטרטגי וכיצד ניתן לזהות יועץ עסקי טוב?

בארץ ישנן מספר חברות גדולות ומנוסות לשירותי ייעוץ אסטרטגי. יועצים אסטרטגים הינם אנשי עסקים בעלי נסיון רב ומגוון בתחום העסקי. רבים מהיועצים האסטרטגיים הם מאמנים אישיים בעלי הכשרה בתחום של אימון עסקי.

בשל המבחר הגדול, קשה לפעמים לדעת איזה יועץ אסטרטגי יביא את השינוי הנכון עבור העסק שלך. כיצד תוכל לזהות יועץ אסטרטגי מוצלח?

ראשית, כדאי לבחור יועץ עסקי בעל מוניטין גבוה, כזה ששמעתם עליו, או שהתרשמתם כי הוא מחזיק בידיו המלצות. בנוסף, רצוי שהיועץ האסטרטגי יהיה בעל השכלה ונסיון רלוונטיים ושיוכל להציג בפניך רשימת הצלחות. יועצים עסקיים שעובדים בחברות ייעוץ, הם ברוב המקרים יועצים בעלי ידע ונסיון.

המלצה אחרונה ולא פחות חשובה, היא לדבר עם היועץ העסקי שאתם שוקלים לעבוד איתו. הכימיה הבינאישית חשובה לא פחות מהשכלתו ונסיונו של היועץ. וודאו שאתם מחבבים את היועץ וכי התחושה שלכם אומרת שאפשר לסמוך עליו.

קיראו: ייעוץ עסקי במצבי משבר

במקרים רבים, יאמר לכם היועץ האסטרטגי דברים אשר לא עולים בקנה אחד עם האמונות שלכם, או עם הדרך שבה בחרתם עד כה לנהל את העסק. יועץ שיחסיכם איתו טובים, עשוי להגיש לכם את המידע שאסף על מנת לשפר את יעילות העסק, בצורה שתהיה עבורכם נוחה ונעימה.

לקריאה נוספת: ניהול כוח אדם - ההבדל בין עסק מצליח לעסק שורד


תאריך: 02/10/2014 16:31
 
close