רואה חשבון ועוד - ייעוץ ארגוני


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

ייעוץ ארגוני - למען העסק שלך!


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

ייעוץ ארגוני הינו כלי לשיפור ביצועי העסק, שעומד לרשותן של חברות ועסקים בגודל קטן או בינוני, על מנת לבחון את התהליכים השונים בארגון ולייעל את התנהלותו.

במאמר שלפניכם נבדוק – מהו ייעוץ ארגוני? כיצד מתנהל תהליך ייעוץ ארגוני? מי יכול להרוויח משירותיו של יועץ ארגוני, ומתי כדאי להשתמש בשירותיו של יועץ ארגוני טוב?

מהו ייעוץ ארגוני?

ייעוץ ארגוני הינו ייעוץ הניתן על ידי מפתח ארגוני, הבקיא בהילכות ניהול עסק, על מנת לשפר את תפוקת הארגון ולייעל את תיפקודו.

היועץ הארגוני הוא בדרך כלל יועץ חיצוני, המגיע להעריך את תפקוד הארגון בשלב הראשון, ולאחר מכן, בשלב השני, פורש את הבנותיו ומסקנותיו המלומדות מול צוות מקבלי ההחלטות של האירגון ומסייע לעיתים בהטמעת ההמלצות ובפיתוח תהליכים ארגוניים חדשים.

אילו תחומים בארגון יכולים להרוויח ולהתייעל על ידי יועץ ארגוני?

תחומים בארגון שעל פי רוב נבחנים ומתייעלים כתוצאה מהתערבותו של יועץ ארגוני, יהיו למשל:

  • כוח אדם – פיתוח כוח אדם המתאים למטרות העסק, ייעול מצבת העובדים הקיימת, הוספה, הפחתה, והחלפה של עובדים על פי צרכי הארגון

    קיראו בהרחבה על:
    ניהול נכון של כוח אדם
  • פיתוח מנהיגות, הכשרת מנהלים, ואימון ניהולי – היועץ הארגוני עשוי לזהות, מקרב העובדים בארגון, את אלה המתאימים לנהל צוותים וחטיבות בארגון, ולהכשיר אותם למישרה זו כדי לאפשר לעובד מתוך המפעל לתפוס תפקידי מפתח, וכדי לחסוך לארגון את הזמן הכרוך בהכשרת מנהל חדש
     
  • ייעוץ אישי, ייעוץ מערכתי, וניתוחי אירוע – היועץ הארגוני מוסמך לזהות מקרים של חוסר יעילות ברמת העובד, או כאלה הנוצרים מתוך בניית שיגרת עבודה לא יעילה, או כאלה הנוצרים ברמות הצוות השונות. על כך יתן היועץ הארגוני מענה, וימליץ כיצד ניתן לשפר את שיטת העבודה כדי לייעל את הפעילות בארגון.

מי יכול להיות יועץ ארגוני?

בארץ, ישנו מוסד המנהל את כל היועצים הארגוניים הפועלים בהסמכתו, והוא נקרא האיגוד הישראלי לפיתוח ארגוני – איפ"א. ישנם מספר מוסדות לימוד שמאפשרים לימודים לקראת תעודת יועץ ארגוני מוסמך מטעם איפ"א.

משך הלימודים עד שנתיים אקדמיות, במהלכן נלמדים נושאים שונים מתחום מדעי החברה, כמו כלכלה, מנהל עסקים, מבוא למשפטים, ניהול כוח אדם ועוד.

לקריאה נוספת: לימודי ראיית חשבון

דרישת קדם ללימודי ייעוץ עסקי במרבית מוסדות הלימודים הינה תואר שני בתחומים השונים של מדעי החברה (כמו עבודה סוציאלית, חינוך, פסיכולוגיה, וכדומה).

כיצד בוחרים יועץ ארגוני מצויין?

במרבים הארגונים הגדולים, ישנו יועץ ארגוני שפועל בארגון במסגרת חודשית קבועה. אלה הארגונים הבינוניים והקטנים, שנעזרים בשירותיו של יועץ ארגוני בנקודות מפנה חשובות של החברה.

אם לא עבדתם מעולם עם יועץ ארגוני, מומלץ שתחפשו יועץ ארגוני שהוא גם בעל השכלה בתחום, גם בעל נסיון, וגם מרשים אתכם כאדם נעים, נבון, מלומד, שתוכלו להקשיב וליישם את המלצותיו.

מכיוון שטבע היעוץ הארגוני הינו להפוך לחלק מהארגון, בשלב האיבחון, ולאחר מכן לבקר את שיגרת העבודה אליה הורגלתם, חשוב שתאפשרו ליועץ חופש ומרחב להתרשם מהעבודה בארגון כפי שהיא מתנהלת בשיגרה.

לקריאה נוספת: יעוץ לעסקים קטנים ובינוניים

כמו כן חשוב שתרגישו שהיועץ הארגוני שבחרתם בו הינו בעל מקצוע ואדם נעים, על מנת שתוכלו להקשיב להמלצותיו בפתיחות אופקים, לבחון באופן אובייקטיבי את המשמעויות שלהן עבור האירגון, וליישם את אלה שאכן מתאימות לאירגון.

לקריאה נוספת: מי עוזר לך לתכנן את הפנסיה שלך


תאריך: 29/09/2014 13:16
 
close