רואה חשבון ועוד - כלכלת משפחה


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

כלכלת משפחה ושמירה על תקציב מאוזן


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

חריגה ממסגרת התקציב המשפחתי

לכל משפחה יש תקציב ובהתאם לו עליה לנהל את שגרת חיי היומיום שלה. אלא שבמציאות, רבות מן המשפחות אינן מצליחות לשמור על מסגרת תקציב קבועה, חורגות ממנה ונמצאות מרבית מהזמן במינוס בבנק.

כדי לחיות באופן נכון מבחינה כלכלית וגם מבחינות אחרות, הקשורות באופן ישיר ועקיף לתקציב המשפחתי המשותף,

יש לנהל את כלכלת המשפחה בצורה נכונה ולהימנע מהמינוס בבנק ומכל אי הנעימויות הכרוכות בו.
 
מקורות ההכנסה של מרבית המשפחות הם מוגבלים למדי, ולרוב מסתכמים בשכר החודשי ממקום העבודה.

מסיבה זו ומסיבות נוספות, הקשורות בניהול לא נכון של כלכלת המשפחה,

מוצאות עצמן משפחות רבות בבעיות כלכליות שונות שבראשן, היעדר מקורות תקציביים למימון פעילויות שונות.

אמנם, ישנן משפחות בישראל המחזיקות ברשותן נכסים שונים, כדוגמת: חסכונות, דירה להשכרה, ירושה או כל מקור הכנסה נוסף, אך מרביתן עדיין מוציאות יותר כסף מאשר מכניסות.

כלכלת משפחה לא מחושבת ולקויה מבוססת לרוב על היעדר כל שיקול כלכלי לטווח הארוך ולעיתים גם לטווח הקצר: עסקאות מרובות ללא כל בקרה בכרטיס האשראי, חריגות מהתקציב, היעדר כל שליטה על ההוצאות, שימוש בקרנות השתלמות ובתוכניות חיסכון למימון רכישות שוטפות ופעילויות רבות נוספות שנעשות ללא כל מחשבה תחילה.

צמצום ההוצאות

כדי לשמור על תקציב מאוזן יש להקפיד על ניהול נכון של כלכלת המשפחה: לעקוב באופן שוטף אחר התקציב ולחשב הוצאות והכנסות. לעיתים נדמה לנו, כי צמצום ההוצאות הוא משימה בלתי אפשרית: צריך לשלם את החשבונות השוטפים, לעשות קניות, לממן הוצאות עבור הילדים, והמשכורות החודשיות פשוט נעלמות.

אך כאשר מקדישים מעט מחשבה ותכנון, מגלים כי משימת צמצום ההוצאות היא בהחלט אפשרית. כשלב ראשון, מומלץ ביותר לכתוב תקציב חודשי מסודר בתחילת כל חודש ולהשתדל מאוד לעמוד בו.

התקציב צריך להיות ריאלי - הן מבחינת הכסף הזמין העומד לרשותכם והן מבחינת הויתור על הוצאות שאינן הכרחיות. ערכו את התקציב ביחס לכל ההוצאות הצפויות: חשבונות, קניות בסופר, בגדים, בילויים או כל הוצאה אחרת.

חיסכון בהוצאות


במרבית התחומים הקשורים לפעילות היומיום ניתן לחסוך כסף רב: בשיחות בטלפון הסלולארי, בדלק, בחופשות, במצרכים שונים, בקניות בסופר או בכל תחום אחר.

התקשרו לחברת הסלולר ובררו על מסלולי שיחות מוזלים, אל תשוחחו שיחות חולין ארוכות מהטלפון הסלולארי אלא מהטלפון בבית.

לסופר הצטיידו מראש ברשימה מוכנה והימנעו מלהתפתות למבצעים שונים או לקנות מוצרים שאינכם זקוקים להם באמת, הקפידו להשוות מחירים, חסכו בהוצאות השוטפות על חשמל, על מים או כל הוצאה אחרת, צאו לטיול בחיק הטבע עם הילדים ולא למופעים יוקרתיים ובעיקר - חישבו חכם ונכון יותר.
 
מקורות הכנסה נוספים

הכנסה נוספת איננה חלום בלתי ניתן להגשמה, גם כאשר שני בני הזוג עובדים במשרות מלאות. תמיד ישנן דרכים שונות לייצר הכנסה נוספת גם לאחר שעות העבודה הרגילות. לדוגמה, ניתן לפתוח עסק קטן ולפתח אותו בכמה שעות ביום במקביל לעבודה הרגילה.

הכנסה נוספת של כמה מאות שקלים בחודש היא תרומה משמעותית לתקציב, ואם תשקיעו מספיק מאמץ, ההכנסות רק ילכו ויגדלו.

מקור הכנסה נוספת הוא מה שנהוג לכנות "הכנסה פאסיבית": השקעה מחושבת בבורסה, נדל"ן, רשתות עסקיות באינטרנט ומקורות אחרים. עם זאת, חשוב ביותר לזכור כי כדי להצליח בתחומים אלה, יש להכיר אותם היטב.


תאריך: 05/01/2015 16:50
 
close