רואה חשבון ועוד - ניהול כוח אדם


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

ניהול כוח אדם - ההבדל בין עסק מצליח לעסק שורד


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

ניהול כוח אדם הינו אחד הנושאים השגרתיים של כל ארגון ולעיתים גם אחד הקשים ביותר בו. משפט הזן החכם "חוזק השרשרת כחוזק החוליה החלשה בה" הוא רלוונטי מאוד למיקרה ניהול כוח אדם, מכיוון שהעסקת עובדים לא מיטבית, ניהול עובדים לקוי, או תיעול אנרגיות בעייתי של עובדים – יפגע משמעותית בחוזקו של האירגון כולו.

לעיתים אנו שואלים את עצמינו מה הפתרון המוצע לארגון קטן, שהוא מומחה בתחומו אולם חסר נסיון בתחום ניהול כוח אדם? במאמר זה נציע פתרונות לשאלה זו ולשאלות נוספות כגון - כיצד ניתן לייעל את ניהול כוח האדם בחברות אשר אינן מעוניינות להעסיק מנהל כוח אדם במישרה מלאה, מהן הבעיות המתעוררות בניהול כוח אדם לקוי וכיצד ניתן לפתור בעיות אלו?

צריך להיות מקצוען כדי לנהל כוח אדם

כוח אדם איכותי עומד בבסיסו של כל ארגון מוצלח.

ללא כוח אדם אמין ויעיל – הארגון אינו יכול למצות את הפוטנציאל שלו. כדי לנהל כוח אדם באופן מיטבי, יש להקפיד על שלושה מרכיבים עיקריים:

  • העסקת או הכשרת אנשים מתאימים לתפקידים המתאימים להם
  • ניהול מוטיבציה בקרב העובדים – כולל שכר, אפשרויות קידום, תמריצים ועוד
  • היכולת למצוא פתרונות יצירתיים, לשנע או אף להפרד מכוח אדם שאינו מתאים.

לצורך עמידה בשלושת היעדים הללו, כדאי להיות בעל השכלה ונסיון בניהול כוח אדם – וכן, כדאי שיהיה בידך הזמן הדרוש כדי להעריך, לחשוב על פתרונות יצירתיים, לבצע ולעקוב אחר מצב כוח האדם בארגון.

קיראו בהרחבה: ייעוץ פנסיוני לעסקים

ניהול כוח אדם באופן שאינו מיטבי

בארגונים אשר אינם משקיעים זמן בניהול כוח האדם, נוכל לראות לעיתים עובדים אשר אינם עוסקים בתחום שבו הם הכי יעילים, עובדים שבחלק משעות העבודה אינם מועילים לארגון, או עובדים שבכל שעות העבודה אינם משקיעים את המירב כדי לקדם את הארגון.

קיראו בהרחבה: ייעוץ אירגוני לעסק שלך

לעיתים נוכל למצוא עובדים מתוסכלים (עובד מתוסכל עשוי להיות "תחביב יקר" עבור העסק, מכיוון שעובד מתוסכל אינו עובד באחריות ולא ביעילות) לפעמים ניתקל במצבת כוח אדם שאינה יעילה – יותר מדי עובדים בתחום אחד, או פחות מדי עובדים בתחום אחר וכיוצא באלה.

פתרון אפשרי – ייעוץ בניהול כוח אדם

בכלכלה יש עיקרון שנקרא עיקרון היתרון היחסי. עיקרון זה גורס כי כל אחד צריך לעסוק בתחום המומחיות שלו ולקבל בתמורה למוצריו, את מוצריהם ושירותיהם של אחרים שגם הם מתמקדים בייצור הדבר שבו הם טובים.

למשל, אדם היודע לייצר מוצרים –  עליו לייצר מוצרים ולהיעזר בשירותיו של מי שיודע לנהל כוח אדם, כאשר עולה הצורך בכך.

מן הגישה הזו עולה, כי מי שאין בידיו את הזמן או את ההבנות על מנת לנהל כוח אדם יעיל, כדאי שיעניק סמכות זו לבעל מקצוע בתחום.

קיראו: מהו ייעוץ אסטרטגי?

בעל המקצוע יוכל לבחון את מצבת כוח האדם בארגון ולהמליץ, במידת הצורך, על שינויים שצריך לערוך- גם בהרכב כוח האדם, וגם בשכר ובתמריצים. לאחר מכן בעל העסק יוכל ליישם את ההמלצות ולעקוב אחר השינויים שמתרחשים בעקבותיהן.

לקריאה נוספת: ייעוץ לעסקים במשבר


תאריך: 29/09/2014 14:54
 
close