רואה חשבון ועוד - סוגים שונים של יעוץ לעסקים


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

ייעוץ לעסקים - איזה סוג יעוץ העסק שלך צריך?


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

ייעוץ לעסקים הינו שירות המאפשר לעסקים לקבל "זריקת מרץ", בצורת יועץ חיצוני מומחה אשר יבחן את התנהלות העסק, על היבטיו השונים, וימליץ באופן קונקרטי על פעולות שישפרו את היעילות והרווחיות של העסק.

היועץ העסקי הינו מומחה ומלומד בתחומו והוא מאפשר נקודת מבט חדשה ואובייקטיבית בנוגע לעסק.

יעוץ לעסקים הינו שירות המיועד לעסקים, לרוב קטנים עד בינוניים, אשר מסיבה כלשהי מרגישים שהם אינם ממצים את מלוא היכולת שלהם להתפתח במישור העיסקי.

מתי כדאי לקחת ייעוץ לעסק שלך? במקרים בהם ניכר, כי העסק אינו מחזיר עדיין את השקעותיו, או שרווחיו קטנו או פסקו במהלך הזמן.

יעוץ עסקי יכול לסייע גם בזמנים בהם העסק שוקל להרחיב או לצמצם את תחומי פעילותו, או כאשר הוא עומד בפני שינוי או השקעה בפיתוח של מוצר או שירות.

מיהו היועץ העסקי ובאילו תחומים הוא נותן מענה?

בארץ פועלות מספר חברות אשר מתמחות בייעוץ עסקי. בנוסף, אחד מתפקידיו הרבים של רואה חשבון הוא לספק יעוץ עסקי אשר יביא לשיקומו והבראתו של העסק.

קיראו בהרחבה על: ייעוץ עסקי במצבי משבר

היועץ העסקי שילווה את העסק שלך, חייב להיות מוכשר בתחום הייעוץ וגם להחזיק בניסיון רב בתחום הקרוב לתחום העיסוק שלך.

יעוץ לעסקים הוא נושא רחב והוא מורכב מסוגים שונים של תחומים. יועץ עסקי צריך לדעת לתת מענה בתחומים שונים, ובעל העסק צריך לבחון אילו נושאים ונתונים בתוך העסק אכן זקוקים לייעוץ ולייעול.

תחום משאבי האנוש - נוגע לכל מה שקשור לתחום של ניהול כוח אדם: האם העסק מעסיק את כמות האנשים שהוא צריך? האם ניתן לייעל את העובדים בעסק ועל ידי כך לחסוך בעלויות?

תחום השיווק - עוסק ביכולת לתת יעוץ שיווקי מוצלח: האם העסק משקיע נכון בשיווק? האם ניתן לייעל את תקציב השיווק על ידי הפניית משאבים לערוצי שיווק אחרים, או באמצעות הגדלתו או הקטנתו?

תחום האסטרטגיה - אמון על כל הנושא של יעוץ אסטרטגי: האם העסק יודע, ברמה הכללית ביותר, מהם יעדיו ולאן הוא מתקדם? האם קיימת תכנית עסקית לעסק? האם כל עובדי העסק נרתמו להשגת המטרות המשותפות?

תחום ניהול החשבונות - האם ניהול החשבונות יעיל? האם ניתן לייעל הנהלת חשבונות קיימת ועל ידי כך לחסוך בהוצאות העסק?

כיצד פועל יועץ עסקי ומה ניתן לצפות להשיג משירותיו?

היועץ העסקי יגיע אליכם ויקשיב בתשומת לב לסיפורכם. מתוך הסיפור הוא ינסה להבין מהו האתגר שאתם רואים לנגד עיניכם, כיצד אתם מגדירים שיפור במצב, מהן ההצלחות שהגדרתם לפניכם ואינכם מצליחים להשיג אותן, או מה צריך לקרות בכדי שתוכלו להגדיר את הייעוץ העסקי כמוצלח.

לאחר שהקשיב לכם, ישתדל היועץ העסקי להבין את הלך הרוח בעסק. לצורך כך, יבלה היועץ העסקי זמן רב בעסק וינסה להבין מי הן הנפשות הפועלות, מה תפקידו של כל אחד, מי יעיל ומי אינו יעיל וכיצד מתנהל העסק. בזמן זה, רצוי לאפשר ליועץ העסקי לנהל את הבירור על פי ראות עיניו.

כדאי להגדיר מראש אילו איזורים, אם בכלל, אנו מציבים מחוץ להישג ידו של היועץ, ובשאר התחומים לאפשר לו לבדוק ולאסוף מידע. מיותר לציין, כי מוטב להעניק ליועץ העסקי מרחב לברר כמה שיותר נתונים, בכדי שהמלצותיו תהיינה מושכלות.

מטרתם של שירותי הייעוץ העסקי היא לייעל את עבודת העסק, לחסוך עלויות, לאפשר מחשבה על כיווני התפתחות חדשים, להזרים דם חדש ולספק מחשבה אובייקטיבית על מהלכי העסק.

לקריאה נוספת: ייעוץ פנסיוני לעסקים


תאריך: 07/10/2014 13:27
 
close