רואה חשבון ועוד - תכנון מס בעסקאות נדל"ן


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

חשוב מאד להקפיד על תכנון מס נכון בעסקאות נדל''ן


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

השקעה בפרויקט נדל"ן היא עניין סבוך ומורכב מסיבות רבות. יש לבחון לעומק סוגיות רבות, לרבות סוגיות משפטיות, היבטי מימון והיבטים כלכליים רבים. אחד השיקולים הדורשים התעמקות והתייחסות רבה הוא היבט המיסוי בפרויקט. בכניסה לפרויקט נדל"ן, על היזמים לבצע מראש את תכנון מס, ובכך להימנע ממיסוי יתר, ולמצבים בהם יצטרכו לשלם סכומי עתק לרשויות המס.

ידוע לכל, כי התכנון הטוב והמומלץ ביותר הוא תכנון מס לפני כניסה לעיסקה, וניסיונות תיקון לאחר ביצוע העסקה לרוב כושלות, ועלולות לגרום לרשויות המס לחשוד כי תכנון המס נחשב כתכנון מס אגרסיבי או עסקה פיקטיבית / מלאכותית. עסקה אשר מטרתה היחידה היא הפחתת מס יכולה להביא לידי התעלמות הרשויות מתכנון המס במקרה הטוב, ולחקירות מקיפות במקרה הגרוע יותר.

זכותם - ואף חובתם - של מומחים בענייני מיסים לתכנן עסקאות משפטיות כך שלא תהיינה עתירות מס.

דברי נשיא בית המשפט העליון לשעבר, שמגר, המבהירים חד משמעית את החובה לבצע תכנון מס ואת חשיבותה.

ביצוע תכנון מס מוכר ומקובל על רשויות המס ככלי לתכנון מבנה העסקה ואת השלכות המס הנובעות ממנה בכניסה לפרויקט.

קיראו בהרחבה: למי ניתן פטור מתשלום מס שבח?

על מנת להמחיש את חשיבותו של ביצוע תכנון מס בעסקאות מקרקעין, נגיש על קצה המזלג אחת מהאפשרויות המתקיימות עבור היזם בעת כניסתו לפרויקט נדל"ן:

הטבות לעסקאות נדל"ן במבנים המיועדים לשכירות

הביקוש הרב לדירות להשכרה הוביל מהפכה של ממש בשיטת המיסוי עבור מבנים המיועדים בבנייתם להשכרה.

החוק החדש מאפשר פטור מהשכרת דירות בתקרת הכנסה העומדת על 4200 שקלים לחודש, ומאפשר הטבות במס לקרנות השקעה במקרקעין, והטבות נוספות עבור בניית בנינים להשכרה, על פי החוק לעידוד השקעות הון, ובמסגרת כניסתו לתוקף של החוק החדש לעידוד בניית דירות להשכרה.

סקירת החוק לעידוד בניית דירות להשכרה

הגדרת מבנה המיועד להשכרה על פי החוק היא כדלהלן: על המבנה להיות מבנה של קבע, התכניות החלות עליו (תוכניות אדריכליות ועסקיות) מייעדות את המבנה למגורים, על הבניין להכיל לפחות שש עשרה דירות, המשתרעות על פני שטח עיקרי אשר לא יעלה על 100 מטרים רבועים, סיום בניית הבניין, לא לפני ה 31 לדצמבר 2006, לרבות חיבורי חשמל ומים ותשתיות נוספות, על 70% מהדירות להיות מושכרות, ואילו ביתרת הדירות לא יעשה שימוש שלא לצרכי השכרה.

השכרת הדירות על פי החוק לעידוד בניית דירות להשכרה

השכרה מוגדרת בחוק על ידי קיום חוזה שכירות בין המשכיר למושכר, על פיו דמי השכירות אינם ניתנים להיוון, ואשר יהיו משולמים בתוך תקופות קצובות, ולא יותר משנה לכל תקופה, למעט השכרה לקרוב משפחה, השכרה למשרד העלייה או למשרד הקליטה לצורך שיכונם של עולים חדשים, השכרה למשרד הבינוי והשיכון לצורך אכלוס של זכאים.

לקריאה נוספת: מס הכנסה על שכר דירה

תכנון מס לעסקאות נדל"ן, פטורים אפשריים, ותשלומי מס מופחתים בתכנון מראש

לאחר הבאת הדוגמא, המוגשת לכם במאמר זה על קצה המזלג, ניתן להבין כי תכנון המס בעת כניסה לפרויקטי נדל"ן מדרישה התאמצות וחשיבה מדרגה עליונה, ויכולה להתקיים רק על ידי אנשי מקצוע מתמחים מהתחום.

כניסה לפרויקט נדל"ן ללא ביצוע תכנון מס שקולה לכניסה לפרויקט ללא תוכניות של האדריכל, ועלולה להכשיל את היזמים ולהביאם להפסדים כספיים גדולים, אשר יכלו להימנע לו ביצעו את התכנון הנכון מראש.

לחצו כאן לקריאה בנושא החוק לעידוד השקעות הון


תאריך: 17/07/2014 13:13
 
close