רואה חשבון ועוד - ניהול משק בית - יעוץ כלכלי יציאה מהמינוס


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

איך יוצאים מהמינוס? יעוץ כלכלי למשקי בית


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

עבור רובנו, התא המשפחתי הוא החלק בחיים אותו אנו מבקשים להפריד מעולם העסקים והעבודה.

אולם לעיתים רבות הפרדה זו איננה אפשרית, משום שניהול הצריכה הביתית וההוצאות המשפחתיות דורשות חשיבה כלכלית.

ככל שהתחום הכספי הופך למורכב ומסובך, כך נדרשים יותר ויותר אנשים לסיוע של אנשי מקצוע פיננסים.

יעוץ כלכלי פרטי - למי זה יכול לעזור?

ייעוץ כלכלי למשק הבית מסייע למשפחות הנקלעות למצוקה או כאלו המבקשות לשנות את שגרת ניהול המשאבים הכספיים שלהן, וזאת באמצעות הענקת כלים מקצועיים המסייעים לכל משק בית לעמוד במטרותיו.

כמעט כל משק בית נקלע לעיתים למצבים בהם הוא נאלץ לשנות את הרגלי ההוצאות הכספיות שלו.

למשל, משק בית אשר מוציא כספים רבים יותר מאלו הנכנסים לחשבונו יימצא את עצמו במוקדם או במאוחר בפני שוקת שבורה, או באופן פחות ציורי: הגעה לסף מסגרת האשראי בבנק ללא יכולת להגדילה וטלפונים כעוסים מהבנק.

משק בית המזהה שהוא נמצא במסלול שכזה, רצוי שייפנה לייעוץ כלכלי מקצועי לפני שהוא מגיע למצב קיצוני בו הבנק נדרש להתערב בניהול חשבון הכספים המשפחתי או להגיע למצב בו יחזרו שיקים או יבוטלו כרטיסי אשראי.

מאמר נוסף: מי עוזר לך לתכנן את הפנסיה שלך?

יכולות להיות סיבות שונות למצב בו ההוצאות גדולות יותר מההכנסות, סיבות המוכרות לרובנו מחיי היומיום. ישנם מקרים, למשל, שקשה לראש המשפחה להסביר כיצד מבוזבזות כל ההכנסות וכך לא מתאפשר לו לתקן את המצב בעצמו.

במקרים אחרים מתרחש שינוי משמעותי מבחינת ההכנסות, אך משק הבית מתקשה לשנות את הוצאותיו בהתאם: למשל, כאשר אחד ההורים מאבד את עבודתו אך המשפחה ממשיכה להוציא אותם סכומים.

בכל מקרה מסוג זה, עזרה של ייעוץ כלכלי מגורם מקצועי המכיר את הקשיים ואת השיטות לפתרונם עשויה לסייע לשפר את המצב לפני שמגיעה הידרדרות כלכלית קשה מדי.

המשפחה כעסק

ראיית העולם של הייעוץ הניתן למשקי בית גורסת שמבחינה כלכלית, יש להתייחס למשק הבית כאילו היה חברה עסקית. ישנם מאפיינים משותפים רבים בין משק בית לבין חברה עסקית: לשני הגופים יש הכנסות כספיות והוצאות, כוח אדם המשתנה לאורך זמן (במשפחה, מדובר בחברי משפחה הנתמכים מבחינה כלכלית על ידי משק הבית), תוכניות לזמן ארוך (במשפחה, מדובר למשל ביציאה לפנסיה או בהוצאות לרכישת השכלה גבוהה) ועוד.

כדאי לדעת יותר גם על: תוכנית פנסיה

כמובן שהמטרות של משק הבית שונות מאוד מאלו של חברה עסקית ואינן מכוונות להשגת רווחים גבוהים; אך בכל זאת, מבחינת התכנון הכספי, ניתן למצוא דמיון רב.

מכאן, שיש להתייחס להתנהלות הכספית של משק הבית באותה רצינות ואחריות איתן ניגשים לתכנון הפעולות הכספיות של חברה עסקית.

אנשים פרטיים עלולים להיתקל בקשיים בשלב זה, משום שרבים מאיתנו אינם מנוסים בניהול פיננסי – וכאן נכנס לתמונה הייעוץ העסקי.

תקציב משפחתי - תוכנית עבודה

הייעוץ העסקי מתחיל במיפוי המצב הפרטני של משק הבית. במסגרת מיפוי זה נבדקים מקורות ההכנסה השונים וההוצאות הכספיות של המשפחה. בהתאם לכל מקרה פרטי, היועץ העסקי בונה תוכנית הבראה כלכלית אשר נועדה לאפשר למשק הבית לעמוד במטרות אשר הציב לעצמו.

לרוב, ההוצאות המשפחתיות הן קבועות, כלומר אין הבדלים משמעותיים בין ההוצאות לאורך חודשי השנה (מלבד במקרים בלתי צפויים, כמובן).

תוכנית העבודה אמורה לסייע למשפחה להגיע ליחס הרצוי בין ההכנסות להוצאות, על מנת להימנע ממצב של כניסה לחובות (נטילת הלוואות רבות, שימוש באשראי על מנת לכסות אשראי אחר וכדומה). התנהלות מסודרת על פי תוכנית עבודה עשויה לסייע גם למניעת חיכוכים בתוך המשפחה.

כאשר ברור לכל בני המשפחה שלא ניתן לבזבז כספים באופן חופשי אלא רק בהתאם לתוכנית העבודה הכלכלית, לא תעלנה דרישות להוצאות בלתי-צפויות ללא סיבה ממשית וראש המשפחה לא ייאלץ להסביר כל פעם מחדש את חשיבות החיסכון הכספי והמגבלות הכספיות של משק הבית.

לסיכום, ניתן לקבוע כי בעולם מורכב מבחינה כלכלית יש מקום להיעזר באנשי מקצוע כאשר נתקלים בקושי בניהול הכספים של משק הבית.

ניתן להשוות את הייעוץ הכלכלי לייעוץ רפואי, ולקבוע כי בשניהם מוטב להקדים תרופה למכה. ככל שהפנייה לייעוץ כלכלי מתבצעת בשלב מוקדם יותר, כך הטיפול בבעיה יהיה פשוט יותר.

 המשיכו לקרוא באתר בנושא: פיצויי פיטורין


תאריך: 24/02/2014 16:10
 
close