רואה חשבון ועוד - יעוץ משפטי לחברות


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

זקוק לעצה משפטית של עורך דין בנושא החברה שלך?


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

עורך הדין ילווה את החברה מיום הקמתה, וחלילה בעת הצורך בעת סגירתה. חברה בע"מ, או כל תאגיד, נזקקות לשירותים משפטיים על ידי עורך דין בכל צעד ושעל.

החל מהקמת חוזים בין מייסדי החברה וקביעת תקנון החברה בעת הקמתה, ממשיך בשירותים משפטיים שונים בעת פעילות החברה,מול נושים, מול חייבים ובכלל, וכלה בייעוץ משפטי על המשך פעילות.

בעמוד זה נסקור מספר הזדמנויות בהן נזקקת החברה לשרותיו של עורך הדין במהלך הפעילות השוטפת.

יעוץ משפטי לחברות – ניהול סיכונים משפטיים

הסיכונים המשפטיים להם נחשף התאגיד במהלך פעילותו השוטפת הם רבים. המעסיקים חשופים מדי יום לתביעות על ידי המועסקים (הטרדות מיניות, הלנות שכר, תאונות עבודה ועוד), סיכונים של אבטחת מידע, גניבת רעיונות ושימוש בנכסים רוחניים על ידי גורמים מתוך בית העסק, פרסום שגוי, אשר עלול להוביל לתביעות נגד אודות הונאות בפרסום, ועוד סיכונים רבים נוספים.

מקובל כיום, להיעזר בשרותיו של עורך דין המתמחה בתחום, בכדי לבנות תוכנית לניהול סיכונים המאפשר מזעור האפשרויות בהן יתקל הארגון בתביעה משפטית אשר תגרום לזעזוע כלכלי.

עורך הדין יזהה וימפה עבור הארגון את כל הסיכונים המשפטיים להן נחשפים במהלך הפעילות השוטפת, ויערוך תוכנית אכיפה והטמעה לצמצום החשיפה לסיכונים המשפטיים, וקבע מערכת לבקרה שוטפת כנגד אירועים מסוג זה.


קיראו גם בנושא:
גישור עסקי

כל ארגון זקוק לשרותי ניהול סיכונים משפטיים, אך לא ניתן עם זאת לבנות תוכנית כללית אחידה אשר תשרת את שרותיהן של הארגונים השונים, או להמליץ על פעולות הימנעות כוללות אשר יתאימו לאופיין של החברות השונות. לפיכך,

כל חברה, טוב תעשה אם תשכור את שרותיו של עורך דינה, אשר ישמש כיועץ עבור ענייני הסיכונים המשפטיים, ויתפור תוכנית הימנעות המתאימה לפעילותה. יעוץ משפטי מקצועי עשוי לחסוך לך הרבה זמן וכסף לאורך השנים.

יעוץ משפטי לחברות – תפקידי הדירקטורים

כל פעולה והחלטה המתקבלת בחברה בע"מ, המשפיעה על המבנה הארגוני, על שיטות העבודה או על מטרות החברה, תהיה מגובה בישיבת דירקטוריון. הדירקטורים של החברה, מונו על ידי עורך הדין העת הקמתה. עורך הדין אשר קבע בהסכם המייסדים את ההיררכיה הניהולית של החברה, יקבע את תפקידיו בשיתוף עם היזמים של כל דירקטור המכהן בחברה.

לקריאה נוספת: אחריותו של בעל מניות בחברה

כמו כן, יקבעו המהלך הקמת החברה הנהלים למבנה הדירקטוריון. נהלים אלו כוללים את שיטות העבודה של החברה בעת קביעת מספר הדירקטורים בחברה, תוך הקפדה על עקרון עצמאות הדירקטורים, קביעת נהלי בחירת הדירקטורים באסיפות של בעלי המניות, ונהלים לפיקוח ובקרה על הדירקטורים.

יעוץ משפטי לחברות – הרמת מסך התאגדות

השימוש ב "מסך" הוא למעשה הגורם העיקרי של בתי העסק לבחור בסוג התאגדות חברה בעירבון מוגבל. המסך לא מאפשר לתובעים כנגד החברה לפנות ישירות אל בעלי המניות, אלא מייצג את החברה כגוף משפטי בפני עצמו, ובכך התביעות אשר יוגשו כאשר יוגשו בעתיד, יהיו כנגד החברה ולא כנגד בעלי המניות המחזיקים בחברה.

הרמת מסך היא הליך משפטי, המאפשר תביעה כנגד בעלי המניות בהליכים של תביעות כנגד חברה בע"מ

השימוש בכלי של הרמת מסך של הנושים כנגד החברה, הוא תהליך לא פשוט, ובתי המשפט לא ששים לאפשר הרמת מסך של חברה לטובת נושי החברה.

באופן עקרוני, השימוש בהרמת מסך לתביעות כנגד בעלי המניות, יכולה להתבצע בעיקר כאשר ישנן ההוכחות והמסמכים המעידים על פעילות לא תקינה הגובלת או המהווה פעילות בלתי חוקית של החברה, אשר הובילה לתביעה ולחובות כספיים כנגד הנושים.

לקריאה נוספת: ייצוג מול רשויות המס


תאריך: 10/09/2014 15:18
 
close