רואה חשבון ועוד - יעוץ פנסיה, יעוץ פנסיוני לאזרח


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

מי עוזר לך לתכנן את הפנסיה שלך?


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

המושג יועץ פנסיוני נתבע אך לאחרונה על ידי מימוש מסקנות וועדת בכר.

עד לאחרונה שימש סוכן חברת הביטוח כיועץ לענייני תקצוב התוכנית הפנסיונית.

השימוש בסוכן של חברת ביטוח לצורך ייעוץ פנסיוני מהווה פעמים רבות מכשול בהשגת תוכנית פנסיונית יעילה ומיטבית עבור החוסך, היות ולרוב התוכנית מתאימה יותר למבטח מאשר למבוטח.

הגדרתו העיקרית של היועץ הפנסיוני בחוק היא אי נטייתו כלפי אף אחת מחברות הביטוח, והיותו אובייקטיבי כלפי המבוטח.

חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים, הפריד למעשה בין נותני השירות ונותני הייעוץ, ובכך מאפשר ללקוחות ליהנות מייעוץ נכון ולא משוחד אודות התוכנית הפנסיונית המתאימה לו.

יועץ פיננסי אובייקטיבי

היועץ האובייקטיבי, יפריד את דרכיו מדרכיהן של חברות הביטוח, ולמעשה ייקח את המיטב אשר מציעה כל חברת ביטוח שונה, ויתפור בעבורכם את תוכנית הפנסיה המיטבית.

על פי חוק, חל איסור חמור על היועץ לתקשר או לקיים יחסים עסקיים עם חברות הביטוח השונות, או לקבל פיצוי כל שהוא על הפניית לקוחותיו אל חברת ביטוח מסוימת, או לקבל כל תגמול על העדפת חברה אחת על האחרת.

יועץ פיננסי מקצועי, ילווה את המבוטח במשך חייב, ויעקוב אחר מצב בריאותו ומצבו הכלכלי, וימליץ עבורו לשנות או לקדם את תוכנית הפנסיה מעת לעת, בהתאם לשינויים במצבו הבריאותי ו/או במצבו הכלכלי.

מי צריך ייעוץ פנסיוני?

פעמים רבות מחליט המעסיק עבורנו, תוך שימוש בשרותיו של סוכני הביטוח בחברת הביטוח בה הוא משתמש למטרת הענקת התנאים הסוציאליים לעובדיו.

עם זאת, קרן הפנסיה והתוכנית הפיננסית אשר אותה בונה בעבורנו המעסיק, מגיעה מכספים המגיעים לנו, ואשר יופרשו בעבורנו בכל מקרה, ועל פי חוק.

אי לכך, ובהתאם לדברים אלו, קיימת הזכות לכל עובד שכיר, להשיג עבור עצמו ייעוץ פנסיוני, על ידי היועץ אותו הוא מעדיף, ואשר את שירותיו הוא מעדיף לשכור.

ייתכן מאוד, כי שיטת הבנייה של תוכנית הפנסיה על ידי המעביד מועילה למעביד בעסקת החבילה אשר קיים מול חברת הביטוח עמה הוא עובד, אך כאשר נפריד את התשלום הקבוע ממשכורתנו ונבצע מחקר שוק על ידי יועץ פנסיוני מומחה, נגלה כי קרן הפנסיה העתידי, עשויה לגדול לאין שעור, ועל ידי שימוש באותו תקציב.

עלויות השימוש בשרותיו של יועץ פנסיוני

ייעוץ פנסיוני מתבצע על ידי גורם מורשה אשר עבר מבחני ההסמכה והתמחות בתחום הייעוץ הפנסיוני, ורצוי שיתמחה בתחומי הביטוח, הפנסיה המיסוי והבנקאות.

שימוש בשרותיו של מומחה לייעוץ פנסיוני כמעט שקולה לשימוש בשרותיו של עורך דין או רואה חשבון, וככול שייטיב להכיר את המערכת הביטוחית המשפטית והחשבונאית, כך יידע להכין עבורכם את תוכנית הביטוח הפנסיוני המתאימה ביותר עבורכם.

עלות השימוש בשרותיו של יועץ פנסיוני או יועץ ביטוחי נעה בין 800 – 1000 שקלים עבור אדם בודד, או 1200 – 2000 שקלים עבור משפחה, לפגישת ייעוץ של בין שעתיים לארבע שעות.

לקריאה נוספת בנושא: חסכון פנסיוני - לשים קצת כסף בצד לגיל פרישה...

לפני הפגישה עצמה, מומלץ לקבל המלצות על היועץ ולברר אודות ניסיונו בתחום, מה הוא מספר שנות עיסוקו בתחום, האם התנסה במתן שרותי ייעוץ פנסיה במגזר הפרטי, האם הוא מספק את שרות ההתקשרות מול חברות הביטוח או רק מייעץ, (פרקטיקה או תיאוריה בלבד), ואף לקבל מספר הצעות מחיר לביצוע הייעוץ הפנסיוני עבורכם.

יועץ פנסיה לעסקים

לאור הסדר הפנסיה החדש, עשרות אלפי עסקים בישראל נאלצים לערוך הסדר פנסיוני לעובדיהם. החל מהראשון לינואר 2008, למעלה ממליון עובדים המועסקים על ידי עסקים קטנים, חברות קטנות ובינוניות ומעסיקים נוספים הצטרפו למעגל הזכאים לקבלת פנסיה.

קראו בהרחבה על: צו ההרחבה להסכם הקיבוצי לביטוח פנסיוני מקיף במשק

חובה על המעסיקים לצרף את עובדיהם להסדר פנסיוני כלשהו. יעוץ פנסיוני לבעלי עסקים יאפשר עמידה בתנאי החוק ומתן מענה טוב יותר לעובדיהם.

המשיכו לקרוא באתר על: ביטוח מנהלים


תאריך: 24/02/2014 15:41
 
close