רואה חשבון ועוד - פתיחת חברה, הקמת חברה


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

שוקלים לפתוח חברה?


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

התפיסה שעומדת בפתיחת חברה בע"מ היא הקמת גוף או ישות עצמאית משפטית, כאשר לא ניתן יהיה לתבוע או לטעון כלפי מחזיקי המניות ומייסדי החברה.

בעלות על חברה מתבטאת על ידי חלוקת מניות בשלב הקמת החברה, כאשר מייסדי החברה מקצים אצל רשם החברות מספר מסוים של מניות, אותו יחלקו ביניהם על פי אחוזי השותפות.

פתיחת חברה בע"מ היא עסק מורכב שאין להקל בו ראש. האגרות יקרות, יש צורך בניירת לענפה בשלבי רישום החברה, כאשר במרבית המקרים לא ניתן יהיה להפיקה לבד, אלא תוך התייעצות ושרותיו של עורך דין המתמחה בפתיחת חברה.

ניהול חברה בע"מ אינה פשוטה גם כן, היות וכל החלטה המתקבלת בחברה צריכה להיות מגובה בישיבת דירקטוריון, הנהלת החשבונות היא דו צידית, ומחייבת את השכרת שרותיו של רואה חשבון, יש צורך בשמירה על מאזן כלכלי במהלך כל השנה, והדיווחים לרשויות המס הם מתמשכים ומורכבים.

פתיחת חברה בע"מ - יתרונות

היתרון המידי המשתמע בהגדרת החברה הוא הסרת האחריות הראשונית ממחזיקי המניות בחברה.

כפי שניתן להבין, הקמת ישות משפטית עצמאית והיא זו שתספוג את כל התביעות העתידיות (כל עוד אין אלו תביעות בעלות רקע פלילי) כנגד החברה.

במקרה של פשיטת רגל או צבירת חובות כלפי ספקים, לא יוכלו הנושים לפעול כנגד מחזיקי המניות אלא כנגד החברה בלבד.

קיראו בהרחבה על: בעלי מניות בחברה

כמובן, שהבנקים מודעים לעניין זה, ולכן מחתימים את מחזיקי המניות בחברה ערבויות אישיות בחשבון.

יתרון נוסף וחשוב מאוד בהקמת חברה היא התפיסה השיווקית. הקמת חברה בע"מ מציבה את העסק במעין מקום של כבוד, והיא נתפסת בעיני אנשי העסקים כבית עסק מכובד יותר.

עובדה זו מקילה על מנהלי החברה הליכים עסקיים רבים, לרבות מכרזים ציבוריים בגופים ממשלתיים וכדומה.


לקריאה נוספת: בדיקת כדאיות כלכלית

המסמכים הנדרשים בשלב רישום החברה

תקנון החברה - מסמך זה מגדיר ומאפיין את הנהלת החברה והפעלתה. בתקנון יפורטו מטרות החברה, גבולותיה וסמכויותיה.

ניתן להשתמש במקרים מסוימים בתקנון סטנדרטי, אשר יכול לענות על רוב הנושאים הקשורים להתנהלותה של החברה.  עם זאת, כאשר מקימים את החברה בכפוף לתוכנית עסקית מפורטת, מומלץ להקים הסכם מייסדים, אשר יצורף לתקנון החברה ויהווה ממנו חלק בלתי נפרד.

טפסי רישום והצהרת בעלי המניות - אלו טפסים רשמיים אותם ניתן להשיג אצל רשם החברות לטיפול משרדי בתהליך הרישום, כאשר הצהרת בעלי המניות היא חתימה על כשירותם לשימוש כבעלי מניות, וכי אין כל סיבה חוקית לאי כשירות.

הכרזה על דירקטורים ראשונים בחברה - על פי חוק, נדרשים בעלי המניות אשר יוגדרו כדירקטורים לחתום על הצהרה כי אין כל מניעה חוקית או משפטית על ידי גורמים כאלה או אחרים כגון הוצאה לפועל, לשמש בתפקיד דירקטור בחברה פרטית או ציבורית.

תשלום אגרה - עבור רישום החברה אצל רשם החברות יש צורך בתשלום אגרה כאשר המחיר משתנה מעת לעת והוא עומד נכון לכתיבת דברים אלו על סך 2204 ₪.

הצהרה על כתובתה של החברה - נושא זה חיוני ביותר בעת פתיחת חברה והוא הכרחי על פי חוק, על מנת למנוע תופעה של הקמת "חברת מחתרת" המשמשת לעסקאות פיקטיביות, ולא ניתן להגיע אל משרדיה למטרות ביקורת.

כתובת החברה תשמש כל אדם ואת הרשויות המפקחות ורשויות המיסים למשלוח דברי דואר המיועדים לחברה, ולמטרות הגעה אל משרדי החברה בעת הצורך.

בחירת שם לחברה - נושא בחירת שם החברה מורכב ממאפיינים שיווקיים וחוקיים. מבחינה שיווקית, ראוי כי שם החברה יהיה תואם לפעולותיה, ולבד שלא יהיה בו בכדי לפגוע בציבור, אם על רקע מגזר, על רק בטחוני או מפלה ועוד.

מבחינה חוקית, שם החברה צריך להיות בלעדי, ויש לבדוק אצל רשם החברות כי שם החברה הנבחר אינו רשום כבר אצל רשם החברות, או אז ניתקל בסירוב לרישום החברה, וכל המסמכים אשר נערכו ונחתמו על ידי עורכי הדין יצטרכו יעבור תיקוני ניסוח.

בואו לקרוא גם על: מיזוג ורכישת חברה


תאריך: 02/02/2014 15:29
 
close