רואה חשבון ועוד - משרדי רואה חשבון בישראל


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

אינדקס משרדי רואה חשבון בישראל


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

אחד לכל 581 תושבים במדינת ישראל הוא רואה חשבון. בששת משרדי החשבון הגדולים בארץ, מועסקים כיום כ 4600 עובדים, מספר רואי החשבון המועסקים במשרדים עומד על כ – 1600 רואי חשבון, ומספר המתמחים אצל המשרדים הגדולים עלה בשנת 2006 ביותר מ – 12%, זאת על פי נתוני מחקר שנערך על ידי חברת דן אנד בראדסטריט.

במאמר זה נסקור את משרדי רואה חשבון המובילים בישראל, על פי נתוני המחקרים שבוצעו לאחרונה בנושא, מתוך מאות המשרדים הקיימים, על פי מספר העובדים ועל פי מספר רואי החשבון המועסקים במשרד, אך ראשית, נסקור במספר מילים את לשכת רואי חשבון ומועצת רואי חשבון המאגדים תחתיהם את רואי החשבון בישראל.

לשכת רואי החשבון בישראל

הלשכה נוסדה בישראל בשנת 1931, ומאגדת תחתיה יותר מ 11000 רואי חשבון.

תפקידיה העיקריים של הלשכה הנם קביעת הנורמות ההתנהגותיות של רואי החשבון בארץ תוך התעדכנות והשפעה על החוקים הנקבעים על ידי הרשויות והכנסת.

הלשכה מעורבת בהליכי חקיקת המיסים, ומלווה אותה בכל שלביה, תוך עבודה עם רשויות המיסים, המפקח על הבנקים, המפקח על הביטוח, מרכז ההשקעות והמוסדות להשכלה גבוהה.

במקביל, אחראית הלשכה למינוי וועדות מקצועיות לכללי חשבונאות ותקני ביקורת, מועצה מייעצת, בתי דין וועדה לפירוש כללי התנהגות, כאשר בוועדות אלו פועלים למעלה מ 1400 חברי לשכה בהתנדבות.

הלשכה רשומה כחברה בארגונים הבינלאומיים לסטנדרטים בחשבונאות ובראיית חשבון, וחברה בפדרציה העולמית לראיית חשבון.

כמו כן, מקיימת הלשכה בנוסף על המגוון הרחב של פעולותיה, מרכז לגישור ולבוררות, המופעל על ידי רואי חשבון אשר עברו התמחות בנושא גישור ובוררות, ומקיים מאגר בשמה אשר נועד לסייע לרואי החשבון להשתבץ כמועסקים במשרדי החשבון השונים בארץ.

החברות בלשכת רואי חשבון היא וולונטרית, כאשר רואה חשבון יכול לעסוק במקצוע ולא להיות חבר בלשכה.

לאתר לשכת רואי החשבון בישראל: http://www.icpas.org.il

מועצת רואי חשבון

מועצת רואי חשבון בישראל פועלת מכח חוק רואי חשבון ושייכת למשרד המשפטים. תפקידי מועצת רואי חשבון הם מתן רישיון רואה חשבון, פיקוח על הסמכת רואי חשבון - המועצה אחראית על מבחני הרישוי של רואי חשבון, פיקוח על ההתמחות ונקיטת הליכים משמעתיים.

כמו כן מועצת רואי חשבון מעורבת בהכנת הצעות לתיקון החוק והתקנות אולם אינה קובעת כללים חשבונאיים.

לקריאה נוספת: לימודי חשבונאות

על כל רואה חשבון לשלם את האגרה השנתית למועצת רואי חשבון על מנת שיוכל לעסוק בראיית חשבון באותה שנה.

חמשת משרדי רואי החשבון המובילים בארץ על פי סקרי דן אנד בראדסטריט

כל המשרדים הגדולים לראיית חשבון בישראל מציעים מגוון שירותים מקצועיים כגון מחלקת מיסוי, מחלקה מקצועית, מחלקת הי-טק, יעוץ עסקי, ביקורת המאזן, ליווי גיוסי הון, הנפקות, מיזוגים ושירותי הערכת שווי.

לקריאה נוספת: הכנת דוחות מס

המשרדים הגדולים אינם נותנים שירותי הנהלת חשבונות ואינם מתאימים לעסקים קטנים או עסקים שאינם מתכננים לגייס הון. במקרים מסויימים, משקיעים פוטנציאלים דורשים כי שירותי ביקורת הספרים ינתנו על ידי אחד מהמשרדים הגדולים.

במקום הראשון, המוביל הן במספר העובדים המועסקים באופן כללי, והן במספר רואי החשבון המועסקים על ידי המשרד, הוא משרד רואי החשבון של ארנסט אנד יאנג, קוסט פורר את קסירר, המונה יותר מ 1400 עובדים בסך הכול, וכ – 470 רואי חשבון.

המשרד החל את פריצתו למקום הראשון מבין משרדי רואי חשבון עקב החלטתו להתמקד בתחום ההי-טק . כיום המשרד מוביל בשירות לחברות הזנק.

במקום השני במספר העובדים המועסקים, עם 820 עובדים בסך הכול, מדורג משרד רואי החשבון זיו האפט DBO, (זאת לאחר גידול של 220 עובדים בשנת 2006). עם זאת, במספר רואי החשבון, ממוקם המשרד במקום החמישי, עם 231 רואי חשבון מועסקים.

במקום השלישי במספר העובדים, עם סכום כולל של 776 עובדים כלליים, ממוקם משרדם רואי החשבון סומך חייקין KPMG, כאשר מבחינת מספר רואי החשבון המועסקים במשרד, הנו ממוקם במקום השני עם 335 רואי חשבון מועסקים.

משרד רואי החשבון ברייטמן אלמגור Deloitte, ממוקם במקום הרביעי, עם מספר כולל של עובדים מועסקים העומד כיום על 694 עובדים, כאשר מבחינת מספר רואי החשבון המועסקים במשרד, הנו ממוקם במקום השלישי, עם מספר רואי חשבון כולל העומד על 311 רואי חשבון.

את רשימת חמשת משרדי רואי החשבון המובילים בישראל, סוגר במקום החמישי משרד רואי החשבון קסלמן וקסלמן PWC, אשר בו מועסקים באופן כולל 694 עובדים, ואשר מדורג במקום הרביעי בדירוג על פי מספר רואי החשבון המועסקים במשרד עם סך של 251 רואי חשבון מועסקים.

לקריאה נוספת: עצמאי? שכיר? מחפש יועץ מס מוסמך?


תאריך: 08/09/2014 13:22
 
close