רואה חשבון ועוד - תוכנה להנהלת חשבונות


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

תוכנה להנהלת חשבונות - סיוע ממוחשב למנהל החשבונות


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

ניהול חשבונות הוא מקצוע המצריך חישובים רבים ומעקב מפורט, מאחר והוא עוסק בהכנסות, הוצאות, תשלומים עבור מיסים והנפקה של תלושי שכר, חשבוניות וקבלות.

מכיוון שכך זה אך טבעי כי גם מנהל חשבונות מנוסה ייעזר בתוכנה ממוחשבת, המכירה את צרכיו של מנהל החשבונות ומספקת להם מענה מקיף.

בנוסף, התוכנה לניהול חשבונות גם זוכרת ושומרת לגיבוי את נתוני ההכנסות וההוצאות ההיסטוריים ואף יכולה לערוך חישובים ולהפיק דוחות, חשבוניות מס וקבלות.

כיום, קיימות בשוק תוכנות רבות לניהול חשבונות. במאמר זה נסקור את התוכנות הקיימות כיום בשוק לניהול חשבונות ונבחן אילו מאפיינים צריכה להכיל תוכנת ניהול חשבונות טובה ועל פי אילו פרמטרים בוחנים איזו תוכנת ניהול חשבונות מתאימה לצרכיו הייחודיים של כל משרד או אירגון.

תכנת ניהול חשבונות – המאפיינים

תוכנת ניהול חשבונות תדע לעקוב אחר ניהול החשבונות של האירגון. ידע זה כולל ניהול ממוחשב של חשבוניות וקבלות, ניהול הזמנות והצעות מחיר שיצאו ללקוחות, ניהול מעקב אחר תשלומים דחויים שצפויים להתקבל בעתיד וניהול מעקב אחר תעודות רכש ומשלוחים.

בנוסף, התוכנה תדע להפיק דוחות הנהלת חשבונות, כגון דוח חודשי או דו חודשי עבור משרדי המע"מ, דוחות תשלומים עבור מס הכנסה, דוח רווח והפסד חודשיים, תקופתיים או שנתיים, דוחות תזרים מזומנים, מחירונים וכדומה.

כדאי לקרוא: הערכת שווי

תכנה איכותית להנהלת חשבונות תדע לעקוב אחר מלאים ולהפיק דוחות מלאי שונים – כגון דוח יתרות מלאי ודוח תנועות במלאי.

התוכנה תדע גם לנתח את פעילויות הרוכשים ולדווח אילו מוצרים נרכשו על ידי אילו לקוחות. כמו כן התוכנה תדע להפיק דוחות היסטוריים, הן של לקוחות והן של ספקים.

איכויות ייחודיות של תוכנות הנהלת חשבונות

ישנם עסקים המתאפיינים בצרכים מיוחדים והתכנה להנהלת החשבונות שלהם צריכה להכיל תוספים אשר יסייעו לנהל את הצרכים הללו.

לדוגמה, בעסקים הנותנים שירותים לרכב, ניתן להוסיף לתכנת הנהלת החשבונות מאפיין השומר גם את היסטוריית הרכב והטיפולים שעבר.

הפקת דוחות היסטוריים

חשוב שהתוכנה להנהלת חשבונות תדע גם לשמור את ההיסטוריה של הנתונים ואת המסמכים של הנהלת החשבונות. זאת על מנת לאפשר למנהל החשבונות מעקב נוח על פעילויות האירגון.

פונקציה כזו מאפשרת לברר, בלחיצת כפתור, מהי ההיסטוריה של מוצר או של לקוח מסוים, לברר בנוגע למחירים, או למצוא חשבונית ישנה.

התממשקות תוכנת הנהלת חשבונות ומאפיינים מיוחדים

חשוב שתוכנת הנהלת חשבונות תדע להפיק דוחות ולייבא או לייצא נתונים לתוכנות עזר, דוגמת אקסל. אקסל הינה תוכנה פופולארית לניהול רשימות וחישובים ומנהלי חשבונות רבים נוטים להשתמש בה במהלך עבודתם.

העברת נתונים בין תוכנה אחת לאחרת יכולה לסייע בידי חלק מהארגונים ולהקל על מהלך העבודה. נתון נוסף שחשוב שיהיה בתוכנה, הוא האפשרות להדפיס מסמכים בתצורה ובפורמט מתבקשים, כגון דוחות על פי דרישות שלטונות המס ומדבקות ומעטפות על מנת לשלוח חומרים.

רוצים לדעת על קורס הנהלת חשבונות? לחצו כאן

ניהול חשבונות דו צידי

כאשר מדובר בחברה בע"מ, המחוייבת על פי חוק לנהל את חשבונותיה באופן דו צידי (שיטת ניהול חשבונות מורכבת יותר המחייבת ניהול חשבונות כפול) תוכנת ניהול החשבונות צריכה לתמוך בפונקציות רבות יותר, כגון קליטה ועדכון פקודות יומן, התאמת בנקים, הצורך לעבוד במטבעות שונים וניהול התאמת בנקים.

במקרה כזה, חשוב אף יותר לבחון כי התוכנה שנבחרה עומדת בקריטריונים הדרושים לניהול ארגון או חברה בסדר גודל כשלכם.

לקריאה נוספת: דיווח מיסים מקוון


תאריך: 29/09/2014 16:33
 
close