רואה חשבון ועוד - יעוץ פיננסי וניהול כספים


רואה חשבון ועוד!

הבית הפיננסי שלך

 רואה חשבון ועוד
חוות דעת מקצועית בענייני ראיית חשבון:
שם מלא
מספר טלפון
פנייה לרואה חשבון >>

יעוץ פיננסי וניהול כספים


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

יעוץ פיננסי הינו שירות הניתן מאת בעל מקצוע בתחום הפיננסים, לארגונים ועסקים אשר אינם מתמחים בתחום. ניהול כספים, הינו שירות חיוני לכל ארגון, המתחייב מטעם שלטונות המס ומאפשר מעקב מדוייק אחר הכנסות והוצאות העסק.

אולם, מה קורה במצב שבו מנהלי הארגון הם מומחים בתחומם, אך אינם יודעים לנהל כספים? כיצד ניתן לפתור את הקושי הפופולרי של ארגונים אשר ניהול הפיננסים שלהם אינו יעיל? כל עסק רוצה וחייב לייעל את ההתנהלות הפיננסית שלו. לשם כך, כדאי לשקול לשכור את שירותיו של יועץ פיננסי או מנהל חשבונות כחלק ממצבת העובדים של האירגון.

מיהו יועץ פיננסי?

יועץ פיננסי הינו אדם בעל השכלה גבוהה באחד מן התחומים הפיננסים, כגון כלכלה, ראיית חשבון, הנהלת חשבונות, או ייעוץ מס. היועץ פיננסי מעניק לארגון שירותים ופתרונות בתחום ההתנהלות הכלכלית שלו.

לדוגמה, יועץ פיננסי עשוי לסייע בתחום של תכנון כספים שמגיעים מרווחי הארגון - ולייעץ האם כדאי לנצל אותם בתוך הארגון עצמו או שמא לשומרם בתכניות חיסכון.

לקריאה נוספת: קרן השתלמות

נוסף לכך, יועץ פיננסי גם מרבה לייעץ בתחום השקעות הכספים בארגון - ולסייע בניתובו הנכון.

יועץ פיננסי גם בודק, בין היתר, את שווי הנכסים של הארגון ובוחן הקצאות יעילות יותר שלהם. לדוגמה, יכול היועץ לבדוק הלוואות ומשכונים שיש לעסק ולבחון האם ניתן להיטיב את תנאי ההלוואה.

מיהו מנהל כספים?

מנהל כספים מרכז למעשה את כל הפעילות הכספית בחברה. הוא מנהל את הכנסות החברה, הוצאותיה, תשלומיה עבור מיסים ורווחיה.

מנהל כספים, אחראי לניהול החשבונות של הארגון, להפקת דוחות כספיים (כמו למשל דוחות סוף שנה, המתבקשים על ידי מס הכנסה) ניהול תזרים המזומנים של החברה, כולל ניהול שכר עובדים, דיווחים והתחשבנות מול רשויות המס השונות. כמו כן מנהל הכספים אמון על ניהול משא ומתן וניהול תשלומים לספקים.

לקריאה נוספת: שע''מ - יחידת המחשוב של רשות המיסים

עובדי חברה, מיקור חוץ, או שירותים חד פעמיים?

ארגונים גדולים נעזרים לרוב בשירותיו של מנהל כספים מתוך הארגון (In-House). משרה זו נקראת CFO והיא נחשבת לעמדת מפתח בחברה וכפופה ישירות למנכ"ל.

במקרים רבים, נעזרים ארגונים קטנים ובינוניים בשירותי ייעוץ פיננסי וניהול כספים ממיקור חוץ (Outsourcing). היתרונות בשירותים אלו הם רבים ממספר סיבות, בינהן העובדה שאף על פי שהתקציב עבורם הוא נמוך, אנשי הכספים המספקים את השירות מנוסים לא רק בתחום אלא גם בתחום כאשר הוא נעשה במיקור חוץ.

קיראו: יועץ פנסיה לעסקים בהתאם לרפורמת פנסיית החובה

ניהול כספים היא עבודה מורכבת שיש לנהל ברמה חודשית ורציפה. יחד עם זאת, בהחלט ניתן להפעיל חברת מיקור חוץ לצורך זה.

לשירותיו של ייעוץ פיננסי, לעומת זאת, מזדקקים ברוב המקרים, רק כאשר הארגון עומד מול החלטה מהותית, או כאשר מתעורר קושי במצבו הכלכלי. משום כך, ניתן לראות בייעוץ פיננסי השקעה חד פעמית ולכן ניתן (ואף רצוי) לפנות לשירותיו של יועץ פיננסי על מנת לקבל אותו.

כיצד בוחרים יועץ פיננסי או מנהל כספים?

כמו בכל משרה אחרת שהיא ברמה האדמיניסטרטיבית – ניהולית, גם כאן כדאי לשים דגש על ההשכלה ועל הנסיון של המועמד.

אם מדובר בחברת מיקור חוץ, כדאי לדעת אם אדם אחד יספק את השירותים הפיננסיים או שמדובר באנשים שונים על פי הצורך. באופן עקרוני, כדאי תמיד להעדיף חברה שתספק מנהל פיננסי אחד קבוע לחברה.

חשוב לבחון המלצות של לקוחות אחרים על ניהול הכספים, מכיוון שאדם בעל ניסיון והשכלה יכול לחסוך כספים ולייעל את זרימת המזומנים לחברה באופן ניכר.


תאריך: 02/10/2014 15:57
 
close